İş Yatırım Ortaklığı net aktif değerini açıkladı!

İş Yatırım Ortaklığı net aktif değeri ile ilgili KAP’a açıklama yaptı. Konuya ilişkin yapılan açıklama ve tüm detaylar haberimizde…

İş Yatırım Ortaklığı net aktif değerini açıkladı!

Şirketin KAP'a yaptığı açıklama şu şekilde;

"Şirketimizin 10.09.2020 tarihi itibarıyla net aktif değer tablosuna göre pay başına net aktif değeri 1.484408 TL dir. 10.09.2020 tarihi itibarıyla ortaklık payımızın BİAŞ'ta oluşan ağırlıklı ortalama fiyatı, pay başına net aktif değerinin 2 katını aşmıştır.

Sermaye Piyasası Kurulunun (III-48.5) sayılı Menkul Kıymet Yatırım Ortaklıklarına İlişkin Esaslar Tebliğinin "Bilgi verme ve kamuyu aydınlatma" başlıklı 36. maddesinin ikinci fıkrasının "Ortaklık paylarının BİAŞ'ta oluşan ağırlıklı ortalama fiyatının, pay başına net aktif değerinin 2 katını aşması halinde; izleyen iş gününden itibaren bu durum ortadan kalkıncaya kadar, ortaklığın sektörel bazda hazırlanan portföy ve net aktif değer tablosunun her iş günü, KAP'ta yayımlanması zorunludur." hükmü gereğince, sektörel bazda hazırlanan 10.09.2020 tarihli portföy ve toplam değeri tablosu pay sahipleri, yatırımcılar ve kamuoyunun bilgisine sunulur.
 

insaatnoktasi.com bir iştiraki ve ticari markasıdır.