2.393,93 TL BIST 100 BIST 100
16,34 $ USD USD
€17,46 EUR EUR
€1,07 EUR/USD EUR/USD
26,97 TL Faiz Faiz
114,92 $ Petrol(brent) Petrol(brent)
4,30 $ Bakır(lb) Bakır(lb)
22,06 $ Gümüş(ons) Gümüş(ons)
129,60 $ Demir Cevheri (CME) Demir Cevheri (CME)
450,00 $ Gemi Söküm Gemi Söküm
967,01 TL Altın(gr) Altın(gr)

Narlıdere’de kentsel dönüşüm başladı

Narlıdere’de kentsel dönüşüm ilk etabında çalışmalar başladı. Narlıdere Belediyesi’nin de hak sahibi olduğu ‘İzmir 35 Narlıdere’ projesinin şantiye alanını gezen Başkan Ali Engin, “2 yıl sürecek kentsel dönüşümün bugün ilk adımını attık” dedi.

Narlıdere’de kentsel dönüşüm başladı

Narlıdere’de 11 bin 700 metrekarelik alan üzerinde hayata geçirilen kentsel dönüşümün ilk adımı atıldı. Bir bölümü Narlıdere Belediyesi’ne ait olan proje alanında dönüşüm çalışmaları başladı. 2+1, 3+1 ve 4+1 dairelerden oluşan toplam 210 konutluk ‘İzmir 35 Narlıdere’ projesi yaklaşık 250 milyon liralık yatırım bedeli ile hayata geçiriliyor. Projede açık ve kapalı yüzme havuzları ile çocuk oyun alanları bulunuyor. Narlıdere Belediyesi’nin projede hak sahibi olduğu 24 daireden yaklaşık 50 milyon liralık bir gelir bekleniyor.

BAŞKAN DENETLEDİ

Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin, kentsel dönüşüm alanında çalışmaları denetledi. Müteahhit firma yetkililerinden bilgi alan Başkan Ali Engin, projenin 2 yıl içerisinde hak sahiplerine teslim edileceğinin müjdesini verdi. Yüzde yüz uzlaşı ile hak sahipleriyle anlaşıldığının altını çizen Başkan Engin, “Bugün Narlıderemiz için çok önemli bir gün. Yaklaşık 43 hektarlık alanın imar planlarının hazırlık sürecinin tamamlanmasının ardından, kentsel dönüşüm alanlarının büyük bölümünün imar planları onaylandı. Önceki dönemde hazırlanan imar planları doğrultusunda , mülkiyet sorunlarının yaşandığı ve anlaşmaya varılamayan  bölgelerde , 2 yıl önce uzlaşma mantığını baz alarak başlattığımız yüz yüze görüşmeler sonucunda hak sahipleri ile anlaşmaya vardık. Müteahhit firma, alanda çalışmalarına başladı” dedi.

2 YIL SONRA TESLİM

Hak sahiplerinin evlerini 2 yıl sonra teslim alacağının müjdesini veren Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin, “. Hak sahipleri şuan geçici ikametlerine yerleşti. Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığımız da kira yardımında bulunuyor. Resmi işlemlerinin tamamlanmasının ardından burada bulunan yaklaşık 100’e yakın binanın yıkımı tamamlandı. Şimdi artık yeni binalar yükselecek. Önümüzdeki 10 yılda 7-8 bin konutun yapılacağı bir bölgeden bahsediyoruz. Bugün buradan başladık Narlıderemiz’e hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.

HERKES MEMNUN

İmar planlarının yargıya takılmayacağına inandığını belirten Başkan Ali Engin, “Hazırladığımız imar planları, hukuka ve planlama ilkelerine uygun şekilde yapıldı. Planlara, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı da onay verdi. Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız Murat Kurum ve Bakanlık bürokratlarımıza verdikleri destekten dolayı teşekkür ederim. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımız Tunç Soyer ve Büyükşehir belediyesi bürokratlarımızla yaptığımız görüşmelerde  İmar planlarının uygun olduğu görüldü. İzmir Büyükşehir Belediye  Başkanımız  Tunç Soyer ve belediye bürokratlarımıza teşekkür ederim. Uzlaşıdan dolayı çok mutluyum” diye konuştu.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı

Bu içeriğe sadece +plus aboneler erişebilir.

Piyasalara dair düşüncelerinizi paylaşmak ve daha fazla yoruma ulaşmak için hemen ABONE OLUN!
ABONE OLUN Zaten bir hesabınız varsa Oturum Açın

En çok okunan haberler

Yapı izinleri 2 yıl sonra ilk kez azaldı

25 Mayıs 2022 Çarşamba

ABD'de yeni konut satışları 2 yılın en düşük seviyesinde

25 Mayıs 2022 Çarşamba

Üç bakanlık artan kira fiyatları için bir araya geliyor

24 Mayıs 2022 Salı

Konut fiyatlarında artış yüzde 100'ü aştı

23 Mayıs 2022 Pazartesi

Kiralık Ev Fiyatlarına Devlet Müdahalesi: Dünya Yükselen Kiralara Çare Arıyor!

22 Mayıs 2022 Pazar
İzleme Listesi
Genişlet
İzleme listeniz boş

Favori emtialarınızı hızlı erişim için ekleyin ve son fiyat değişim haberlerini kaçırmayın.


Takip ettiğiniz haber kategorisi bulunmuyor
Bildirim Tercihlerini Düzenle

Global Demir Çelik Borsaları

Demir Çelik Endeksleri, Fiyat ve Haberleri

E-Bülten Aboneliği
En güncel haberleri ve günlük demir fiyatlarını e-posta ve sms olarak almak için kayıt olun.
Geri Bildirim
Şimdi Plus Abonesi Olun!
3 gün ücretsiz deneyin!
Şimdi Abone Olun
Tarafsız Fiyatlar
Haberdar Olun
İl Demir Fiyatları
Yorumlar ve Analizler
Şimdi Abone Olun