4.825,00 TL BIST 100 BIST 100
18,64 $ USD USD
€19,59 EUR EUR
€1,05 EUR/USD EUR/USD
10,46 TL Faiz Faiz
77,76 $ Petrol(brent) Petrol(brent)
3,85 $ Bakır(lb) Bakır(lb)
22,63 $ Gümüş(ons) Gümüş(ons)
106,60 $ Demir Cevheri (CME) Demir Cevheri (CME)
373,00 $ Gemi Söküm Gemi Söküm
1.069,11 TL Altın(gr) Altın(gr)

MODEKO 2022 İle Mobilya Sektörünün Kalbi İzmir'de Atacak

Bu yıl 33. kez düzenlenecek MODEKO 2022 Uluslararası Mobilya Fuarı 2 Mart’ta sektörü dünya pazarıyla buluşturacak...

MODEKO 2022 İle Mobilya Sektörünün Kalbi İzmir'de Atacak

İzmir mobilya sektörünün en önemli fuarı MODEKO’yu dört gözle bekliyor. Ege Mobilya Kağıt ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Metin Güreler “Herkes elini taşın altına koysun. İzmir’i, Türkiye'nin Milano'su yapalım” dedi.

Uzun yıllar mobilya sektörüne hizmet veren MODEKO-Uluslararası İzmir Mobilya Fuarı, bundan böyle Nobel Expo imzası da taşıyacak. MODEKO’nun gücüne güç katmak için sektörün en deneyimli firmalarından Efor Fuarcılık ile yeni nesil fuarcılık anlayışı sloganı ile yola çıkan Nobel Expo arasında ortaklık anlaşması imzalandı. Fuarın uluslararası arenada çok daha önemli bir konuma gelmesi için hayati önem taşıyan anlaşma uyarınca tüm operasyonları Nobel Expo’ya devredilen ve yenilenen MODEKO, bundan böyle iki şirketin ortak imzasıyla gerçekleşecek. Fuarın yönetim koordinasyonu 20 yılı aşkın süredir mobilya fuarı düzenleyen Nobel Expo kurucu ortaklarından Murat Şaroğlu ve ekibi tarafından gerçekleştirilecek.

33. Uluslararası İzmir Mobilya Fuarı MODEKO, 2-6 Mart tarihleri arasında Fuar İzmir’de kapılarını açacak. MODEKO 2022'de en yeni modeller görücüye çıkacak. Aynı zamanda  Ofis ve İş Mobilyaları Sanayicileri Derneği (OFİSMOD) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olan Metin Güreler “MODEKO bizim olmazsa olmazımız. Çünkü insanlar mobilyalara dokunmak, rahatlığı hissetmek, kalitesini bizzat deneyimlemek istiyor” dedi. Güreler, pandemi nedeniyle evlerinde daha fazla vakit geçirildiğini ve yaşam alanlarında değişiklik ihtiyacının giderek arttığını belirterek “Türkiye’de satışlarda artış yaşandı, dünyanın dört bir yanından da ihracat talepleri peş peşe geldi” diye konuştu. 

Hedef : “6 milyar dolar ihracat”

Türkiye’nin mobilya üretimi ve ihracatı konusunda dünyada 6 sıra birden yükselerek 8. sıraya yerleştiğini hatırlatan Güreler şöyle devam etti: “Dünya mobilya ihracatının yüzde 3'ünü gerçekleştiriyoruz. Pandemi sonucunda dünyada yaşanan hammadde ve navlun fiyatlarındaki artış, dış pazarda ilginin diğer ülkelerden Türkiye’ye kaymasına neden oldu. Çok çalışıyoruz, eğer beklenmedik bir durum ortaya çıkmazsa 2023 yılında hedeflenen 6 milyar dolarlık ihracata ulaşırız. Bunun için nitelikli ve katma değeri yüksek mobilya üretimleri ile ihracatımızı artırmalıyız”

Ege Mobilya Kağıt ve Orman Ürünleri İhracatçı Birlikleri olarak katma değeri yüksek üretim adına güzel bir adım attıklarına dikkat çeken Güreler “Ezber Bozan Tasarım Yarışması adıyla bir yarışma düzenledik. ‘Geleceğin Home Ofislerini Tasarla’ teması ile rekor düzeyde başvuru aldık. Yarışmada yenilikçi çalışma alanı mobilyalarının tasarlanmasını hedefledik.2022 yılı için ise ‘SMART’ teması ile Geleceğin akıllı mobilyalarını tasarla yarışmasının startını verdik. Yapacağımız çalışmalar ile İzmir’i Türkiye’nin Milano’su haline getireceğiz. Bunu başarabilirsek ihracatı da katlarız” dedi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı

Bu içeriğe sadece +plus aboneler erişebilir.

Piyasalara dair düşüncelerinizi paylaşmak ve daha fazla yoruma ulaşmak için hemen ABONE OLUN!
ABONE OLUN Zaten bir hesabınız varsa Oturum Açın

En çok okunan haberler

Büyük sanayi şirketleri METAFO'da buluştu

4 Aralık 2022 Pazar

SteelRadar İran Metafo Fuarı'nda!

4 Aralık 2022 Pazar

İran METAFO bugün sona eriyor

3 Aralık 2022 Cumartesi

Metal Expo Moskova fuarı açıldı!

9 Kasım 2022 Çarşamba

DÜNYA SERAMİK SEKTÖRÜ İSTANBUL’DA BULUŞTU

10 Kasım 2022 Perşembe
İzleme Listesi
Genişlet
İzleme listeniz boş

Favori emtialarınızı hızlı erişim için ekleyin ve son fiyat değişim haberlerini kaçırmayın.


Takip ettiğiniz haber kategorisi bulunmuyor
Bildirim Tercihlerini Düzenle
E-Bülten Aboneliği
En güncel haberleri ve günlük demir fiyatlarını e-posta ve sms olarak almak için kayıt olun.
Geri Bildirim
Şimdi Plus Abonesi Olun!
3 gün ücretsiz deneyin!
Şimdi Abone Olun
Tarafsız Fiyatlar
Haberdar Olun
İl Demir Fiyatları
Yorumlar ve Analizler
Şimdi Abone Olun