SAMSUNG İnşaat ve Konut Konferansı’nda Türk İnşaat Sektörünü Bir Araya Getirdi

Türk inşaat ve gayrimenkul sektörünün en seçkin buluşması sayılan, bu yıl sekizincisi SAMSUNG İklimlendirme Çözümleri Platin Sponsorluğunda gerçekleşen İnşaat ve Konut Konferansı Samsung Electronics Türkiye İklimlendirme Çözümleri Kıdemli Müdürü Okan Tutcu ise konferansta Samsung’un iklimlendirme çözümleri yatırımlarıyla ilgili bilgileri paylaştı.

SAMSUNG İnşaat ve Konut Konferansı’nda Türk İnşaat Sektörünü Bir Araya Getirdi

Samsung İklimlendirme Çözümleri Platin Sponsorluğunda gerçekleşen konferansta, çözüme dönük perspektif çizen vizyoner konuşmacılar yer aldı.
Katılımın oldukça yoğun olduğu İnşaat sektörünün en gözde buluşması sayılan, Eventuum’un düzenlendiği, Türk inşaat sektörü 2020 beklentilerini anlatırken SAMSUNG İklimlendirme Çözümleri Kıdemli Müdürü Okan Tutcu sektöre iklimlendirme çözümleri yatırımlarıyla ilgili bilgi aktardı.

Tutcu konuşmasında şunları aktardı: “Samsung Electronics olarak ürettiğimiz inovatif ürünlerle elektronik sektöründe hızla büyümeye devam ediyoruz. Bugün geldiğimiz noktada birçok alanda pazar lideri olmanın gururunu yaşıyoruz. Aynı yenilikleri son yirmi yıldır iklimlendirme alanında da yapmaya başladık. Örneğin tasarımıyla ön plana çıkan IF Design ödüllü 360 Kaset Klimayı sektörle tanıştırdık. Kare ve dikdörtgen tasarımdaki kaset klimalardaki kanatçıkları da kaldırarak ortama 360 derece hava üfleyen bir cihaz geliştirmiş olduk. Bu cihaz homojen bir şekilde havayı 9,5 m çapında tavana paralel olarak gönderip, aynı yağmurlama sistemi gibi, soğuk havanın aşağı doğru çökmesini sağlıyor. Tek modülde minimum alanda maksimum kapasiteyi veren 30 HP gücündeki Heat Pump VRF dış ünitemiz, metrekare fiyatlarının çok değerli olduğu projelerde alanı en efektif şekilde kullanmamızı sağlayarak bizi rekabette farklı bir noktaya taşıdı. Son olarak da Wind-Free teknolojisini geliştirdik. Wind-Free teknolojisi hava hızını 0,15 m/s’nin altına düşürerek ASHREA standartlarına göre hava hareketi olmadan ortamın serin tutulmasını sağlıyor. Samsung Electronics yüzde 70’i Güney Kore dışında bulunan 320 binden fazla çalışanıyla, yüzde 90’ını dünyanın birçok yerinde bulunan kendi fabrikalarında yaptığı üretimle, çalışanlarının yüzde 25’inin görev aldığı Ar-Ge’ye günde yaptığı 40 milyon dolarlık yatırımıyla bu noktaya sağlam adımlarla ulaştı.”
 

PİYASALAR