Miami İnşaat Sahaları Hala Açık Fakat Koronavirüs Bazı Projeleri Yavaşlatıyor

Miami’de halen yapım aşamasında olan gayrimenkul projeleri devam etmektedir. Ancak müteahhitler iş ihtiyaçlarını koronavirüs ile ilişkili sağlık endişeleriyle dengelediğinden ilerleme yavaşlıyor.

Miami İnşaat Sahaları Hala Açık Fakat Koronavirüs Bazı Projeleri Yavaşlatıyor

Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri 10 kişiden fazla toplantıyı iptal etmeyi önerdiğinden, üç yerel inşaat yöneticisi iş sahalarının nasıl değiştiğinden bahsetti.

Deerfield Beach merkezli Richard and Rice Construction'ın sahibi Murray Rice, şirketinin her bir şantiyedeki işçi sayısını sınırladığını söyledi. Sınır, şantiyeye göre değişim göstermektedir, ancak genellikle 20 ila 25 işçidir.” Bölgedeki koronavirüs riskini en aza indirmeye yardımcı olmak için hükümet yönergelerini izliyor, dezenfektan çıkarıyor ve sosyal mesafeyi uyguluyoruz.”

Ram-Tech Construction başkanı Lucia Soria'nın her zaman beş ila altı kişilik küçük inşaat ekipleri vardı. Yine de eğitim tesisleri gibi ekipten olmayan üyelerin bulunabileceği sahalar için ilerleme yavaşladı. Lucia Soria “İş sahalarındaki tek aksaklık, başkaları tarafından yürütülen projelerde ek işleri tamamlayamamaktır. Eminim finansal sonuçlar ve ödemelerin geç kalacağı, programların karşılanmadığı da olacaktır” diye belirtti.

“Virüs yayılmaya devam ederse, işgücünü daha az işçiye maruz bırakarak işçileri kaybedebiliriz. Bu elbette programları etkileyecek ve kesinlikle finansal olarak zarar görecektir” diye ekledi.

Plaza Construction Group Florida başkanı Brad Meltzer, şirketinin ofis çalışanları için resmi bir uzaklaştırma planı başlattığını söyledi. Meltzer “Pazartesi itibariyle tüm çalışanlarımızdan evden çalışmalarını istedik” dedi.

Meltzer, “İki hafta boyunca bir grubun bir şantiyede, diğerinin evden çalışacağı yönetici ve denetçi vardiyalarımız olacak” dedi. "İki hafta içinde değişecekler."

Meltzer, “Trump yönetimi inşaat sahalarını kapatmadı” dedi. “Onları elimizden geldiğince korumaya çalışıyoruz”