İzmir Müteahhitler Derneği'nde Yeni Dönem

İzmir Müteahhitler Derneği, yeni yönetim kurulu ve federasyon delegasyonunu seçti...

İzmir Müteahhitler Derneği'nde Yeni Dönem

İzmir Müteahhitler Derneği'nin (İMDER) gerçekleştirdiği genel kurulda yeni yönetim kurulu ve federasyon delegasyonu seçildi.
Toplantıda konuşan İMDER Başkanı İsmail Kahraman, Müteahhitler Federasyonu, İnşaat Müteahhitleri Konfederasyonu ve TOBB İnşaat meclisi ile ilgili açıklamalarda bulundu.
İsmail Kahraman, İMDER'in kuruluşundan bugüne sektörün birlik ve beraberliğini sağlamak, Bakanlık ve yerel yönetimler ile uyum içerisinde çalışarak sektörel sorunları çözüme kavuşturabilmek adına çalışmalar yürüttüklerini söyledi.

Kahraman, "İMDER aynı zamanda Federasyonumuzun (MÜFED) ve Konfederasyonumuzun kuruluşunun önemli aktörlerinden biridir. Kuruluşumuzdan bugüne kadar üst birliğimiz MÜFED ve Ankara merkezli konfederasyonumuz olan İMKON ve TOBB İnşaat müteahhitleri meclisi grubumuz ile yönetmelik ve kanunlarda görüş bildirmek ve yerelde bulunan sektörel taleplerimizi üst birliklerimiz vasıtası ile ilgili kurumlara ulaştırmaktayız. Yönetim kurulumuz, MÜFED yönetim kurulunda yer alan delegelerimiz ve yeni kurulan komisyonlarımız ile sektörel sorunları ve çözüm önerilerimizi ilgili birimler ile daha etkin bir şekilde iletişime geçerek meslektaşlarımızın taleplerini daha yakından takip edeceğiz. Yeni oluşan yönetim kurulumuzun ve komisyonlarımızın çalışması sektöre İzmire ve tüm yurdumuzda faaliyet gösteren sektörel derneklerimize ayrıca örnek olmasını temenni ederim” diye konuştu.

Yapılan seçim sonucunda İmar Komisyonu Başkanı İslam Yıldırım, Proje Geliştirme Komisyonu Başkanı Eyüp Mergen, Medya İletişim Etkinlik Komisyonu Bilal Özkan ve İdari İşler Komisyonu Başkanı ise Tunay Bingöl olarak belirlendi.

MÜFED BAŞKANI NASIR'DAN DESTEK SÖZÜ

Yönetim kurulu toplantısından sonra İMDER Yönetim Kurulu, MÜFED Başkanı Necip Nasır'ı makamında ziyaret etti. Bu ziyarette dernek başkanı İsmail Kahraman federasyon başkanına yeni kurulan komisyonları ve görevleri tanıttı. Federasyon Başkanı Necip Nasır şunları söyledi: "İMDER bizim için çok önemli. İMDER federasyonumuzun çekirdeği konumunda. Yeni yönetim kurulunuz ve komisyonlarınız hayırlı uğurlu olsun. Çok aktif genç ve tercübeli kadrolara sahipsiniz. Komisyonlarınız federasyonumuz ile birlikte çalışırsa memnun olurum. Biz de Federasyon olarak elimizden gelen desteği vermeye hazırız"