Expo 2020 Dubai İçin İnşaat Devam Ediyor

Expo 2020 Dubai Covid-19 sebebiyle henüz gerçekleşmedi, Fuar 1 Ekim 2021 tarihine alınıp adının 2020 olarak kalmasına karar verildi. Birçok ülke fuar için hala kendi inşaatlarına devam ediyor...

Expo 2020 Dubai İçin İnşaat Devam Ediyor

Expo 2020'nin Alman Pavilyonu'nda yapısal işler tamamlandı. İsviçreli müteahhit NUSSLI Adunic, şimdi iç mekanlar ve sergide çalışmaya başlayacak olan pavilyonu inşa ediyor.

Expo 2020 Dubai'de KAMPÜS ALMANYA temasına dayanan Alman Pavilyonu inşaatında, yapısal işlerin tamamlanlandığı belirtildi.
Sürdürülebilirlik Bölgesi'nde bulunan Alman Pavilyonu, inşaat işlerinden sorumlu İsviçreli müteahhit NUSSLI Adunic tarafından inşa edilirken, mimari ve mekansal tasarım Berlin merkezli LAVA Architekten tarafından sağlandı. Koelnmesse, pavilyonun organizasyonundan ve işletilmesinden sorumlu proje yöneticisidir.
Ağustos 2019'dan bu yana, her gün ortalama 166 inşaat işçisi pavilyonun şantiyesinde bulunuyor. Birlikte 472.000 saatlik çalışma kaydettiler.
Expo 2020 Dubai'deki Alman Pavilyonu Genel Yetkilisi Dietmar Schmitz, pavilyonun inşaat sürecini yorumlayarak şunları söyledi: “Bu aşamaya ulaşmak her zaman büyük bir kilometre taşıdır. Geçtiğimiz birkaç ay içinde, hiç düşünmediğimiz zorluklarla karşı karşıya kaldık. "

"İlgili herkesin, karşılaştıkları tüm zorluklara rağmen yapısal çalışmayı böylesine profesyonel ve güvenilir bir şekilde sürdürme biçiminden derinden etkilendim."
Bu arada Expo 2020 Dubai'nin uluslararası katılımcılar başkanı Omar Shehadeh şunları söyledi: “Alman Pavilyonu'ndaki yapısal çalışmalar tamamlanmak üzereyken, Almanya ekibini mükemmel çalışmaları için tebrik ediyorum."

Pavyondaki sergi mobilyaları geri dönüştürülmüş yalıtım malzemelerinden yapılacaktır. Pavyonun tüm medya ekipmanları, Expo süresince kiralanacak ve 31 Mart 2022'de World Expo kapandıktan sonra tamamen yeniden kullanılacaktır.

insaatnoktasi.com bir iştiraki ve ticari markasıdır.