Steelfab 2020 - Bölgesel Endüstrinin Referans Noktası

Expo Center Sharjah'da 13 Ocak - 16 Ocak 2020 tarihleri arasında 16. SteelFab 2020 için hazırlıklar devam ediyor ve 250'den fazla katılımcı çeşitli kategorilerden 800 markayı sergileyecek.

Steelfab 2020 - Bölgesel Endüstrinin Referans Noktası

İnşaat ve imalat sanayi liderliğindeki çeşitlendirilmiş bir ekonomi Birleşik Arap Emirlikleri'nde metal imalat sektörünün büyümesini teşvik ediyor. Ülkedeki ve bölgedeki çelik imalat ve metal işleme endüstrisi, yeni inşaat müteahhitlerinin ve son birkaç yıldır istikrarlı bir büyümeye tanık olan imalat endüstrisi arkasında 138 milyar ABD Doları değerinde etkileyici bir ilk yarı bildirdi.

Ülke ve bölgedeki üretim birimleri, imalat sanayi dördüncü sanayi devrimine geçtikçe sektörü bozan yeni teknolojilere ve trendlere daha iyi adapte olmalarına yardımcı olacak Sharjah'taki önemli bir ticaret etkinliğini bekliyor.

Expo Center Sharjah'da 13 Ocak - 16 Ocak 2020 tarihleri arasında 16.SteelFab 2020 için hazırlıklar devam ediyor ve 250'den fazla katılımcı çeşitli kategorilerden 800 markayı sergileyecek.

H.E. Saif Mohammed Al Midfa, CEO, Expo Center Sharjah, “Son imalat sanayi açısından metal imalat piyasası inşaat, otomotiv, imalat, enerji, güç ve elektronikten oluşmasına rağmen, inşaat ve imalat ülke ve bölgedeki pazara hakimdir. İmalat sanayi uzun zamandır çeşitlendirilmiş BAE ekonomisinin temelini oluştururken, ,nşaat sektörü büyük altyapı ve ticari projelerle ve artan hükümet harcamalarıyla desteklenmektedir. Petrol ve Gaz endüstrisinin yönlendirdiği enerji sektörü de imalatçılar için iyi beklentiler sunmaktadır” dedi.

Federal Rekabet Edebilirlik ve İstatistik Kurumu verilerine göre, imalat sektörünün BAE’nin petrol dışı GSYİH'sına katkısı, 2017 yılında 119,7 milyar Dhs'den(US$32.5bn) 2018'de gerçek fiyatlarda 122 milyar Dhs'ye(US$33.2bn) %2,5 arttı.

Genel olarak, GCC'de 26.000'den fazla inşaat projesi devam ediyor, BNC Projects Journal'a göre Suudi Arabistan 895,8 milyar dolarlık gelişmelere öncülük ediyor ve BAE'yi 830,6 milyar dolar değerinde projelerle yakından takip ediyor.  Orient Planet Research, küresel olarak da BAE ve Suudi Arabistan'ın altyapı yatırımları için ilk 12 küresel pazar arasında yer aldığını söyledi.

Bölgedeki inşaat sektöründe yeni ve devam eden projeler, metal şekillendirme, yüzey hazırlama ve apre, taşlama ve kesme, talaşlı imalat ve diğer ilgili mühendislik disiplinlerine makine ve ekipmanlara yeni bir ilgi uyandırmaya yöneliktir.

H.E. Al Midfa, “SteelFab 2020, bölgesel imalatçılara sadece olanak sağlayan teknolojiler değil, aynı zamanda temel eğilimler, piyasa sürücüleri, zorluklar, düzenleyici peyzaj, dağıtım modelleri, operatör vaka çalışmaları, fırsatlar, gelecekteki yol haritası ve değer zinciri sağlamayı amaçlamaktadır. SteelFab, son 15 yıldır bölgenin çelik imalat ve metal işleme endüstrisi için önemli bir referans noktası olmuştur. Şimdi, bölgenin Endüstri 4.0 olarak adlandırılan bugünün sanayi devrimini benimsediği 16. baskısında SteelFab, sektörün uyum sağlamasına ve gelişmesine yardımcı oluyor” diye ekledi.

PİYASALAR