Etiyopya’nın İnşaat Fırsatlarından Yararlanın

Doğu Afrika’nın en kalabalık ülkesi ve dünyanın en hızlı büyüyen ekonomilerinden olan Etiyopya, Afrika’nın inşaat pazarında güçlü bir oyuncu olmaya çalıştıkça artan bir iş potansiyeli gösteriyor.

Etiyopya’nın İnşaat Fırsatlarından Yararlanın

Hükümetin altyapıya yaptığı yatırımın yanı sıra tarım ve hizmet sektörlerindeki istikrarlı kalkınmanın da etkisiyle Etiyopya'nın GSYİH'sının 2023 yılına kadar yaklaşık% 7,8 ila 10'luk bir büyüme oranına tanık olması bekleniyor. Öte yandan, hükümetin çeşitli politikaları başarılı bir şekilde uygulaması, doğrudan yabancı yatırımlarda son 3 yılda toplam 11,3 milyar dolarlık belirgin bir artışa katkıda bulunmuştur.

İnşaat sektörü, altyapı gelişimindeki artıştan kaynaklanan Etiyopya ekonomisinin temel direği olmaya devam ediyor. Hatta, Etiyopya'daki inşaat sektörü %11,6 büyüme kaydetti.

Boru hattında demiryolu hatları, otoyollar, enerji santralleri ve endüstri parkları gibi çok sayıda projeyle Etiyopya’nın inşaat ve altyapı sektörü, ülke daha da gelişmek için ihtiyaç duyduğu değerli bilgi ve teknolojinin transferinden yararlanmaya çalıştığı için uluslararası endüstri uzmanları için muazzam ticaret ve yatırım fırsatları sunmaktadır.

Belirgin pazar talebine yanıt olarak ve Orta Doğu'da inşaat sergileri düzenleme konusundaki köklü uzmanlığını takip eden IFP Group (Uluslararası Fuarlar ve Promosyonlar), Project Africa - Etiyopya'nın lansmanı ile “Proje Serisi” portföyünü Afrika'ya genişletiyor.

Project Africa - Ethiopia, Uluslararası Afrika İnşaat Malzemeleri ve Ekipmanları Ticaret Fuarı, 2-4 Temmuz 2020, Etiyopya Addis Ababa'daki Milenyum Salonu’nda yapılacak.

Sergi, Etiyopya'nın sağlam inşaat pazarında ortaya çıkan ticaret ve yatırım fırsatlarına erişmek, yaklaşmakta olan inşaat ve altyapı projelerini keşfetmek, kamu ve özel sektörden kilit karar vericileri karşılamak ve binlerce kişiye ürün, yerel ve bölgesel alıcıların ekipman ve hizmetleri sergilemesi için önemli bir uluslararası platform sunuyor.

Project Africa - Ethiopia, katılımcıların nitelikli alıcılar, distribütörler ve karar vericilerle yüz yüze görüşmeler yaparak doğru potansiyel iş ortaklarını karşılamasını sağlamak için özel bir B2B Eşleştirme Platformu'na da sahiptir.

Project Africa – Etiyopya hakkında daha fazla bilgi almak için www.projectafrica-ethiopia.com ziyaret edin.

PİYASALAR