Architectural Building Week 25-28 Şubat Tarihleri Arasında Inter Expo Center'da Açılıyor

İnşaat Noktası'nın medya partneri olarak yer aldığı ve yirminci kez düzenlenecek olan etkinlik sektördeki son on yılda düzenlemiş en büyük etkinlik olacak.

Architectural Building Week 25-28 Şubat Tarihleri Arasında Inter Expo Center'da Açılıyor

İnşaat sektörü için en büyük etkinliklerden biri olan Bulgaristan Architectural Building Week( Mimari Yapı Haftası) başlangıcına sadece bir ay kaldı. 20. baskı, 25-28 Şubat 2020 tarihleri arasında Bulgaristan-Sofya, Inter Expo Center'da açılacak. Uluslararası etkinlik sürdürülebilir iş, inşaat sektöründeki trendler, yüksek teknolojiler, yeni malzemeler ve gelecek için fikirlere odaklanacak.

Inter Expo Center organizatöreleri son etkinliğin Bulgaristan, Almanya, İtalya, İngiltere, Polonya, Çin, Romanya, Türkiye ve İran'dan katılımcıların ilgisini çektiğine değindi. "Sektörün ilgisi, büyümesi ve konut, ofis, endüstriyel inşaat ve lojistik tesislerinin inşasına yatırımlar ve profesyonel kitleye yeni ürünler sunma imkanı yeni temaların oluşturulmasını ve artışını gerektiriyor" diye eklediler. Son etkinlikten bu yana elde edilen istatistikler, inşaat şirketi yöneticileri, mimarlar ve tasarımcılar, yatırımcılar ve girişimcilerin ziyaretçilerinin artan bir yüzdesini oluşturmaktadır. Elde edilen bilgiler, mühendislerin, distribütörlerin, bayilerin, iç mimarların ve diğerlerinin güçlü bir varlığını kanıtlamaktadır.

Akılda Kalıcı Kısımlar

2020'de organizatörlerin, işlerine göre katılımcıları sektörlere bölerek arıtma kavramlarını geliştirmeye devam edeceği açıktır. Forum, "Bina Otomasyonu", "HVAC" ve "Akıllı sistemler" alanlarındaki katılımcılara bir salon açarak tematik profilini geliştirmektedir. Etkinlikte işlenecek geri kalan konular şu şekildedir: "İç mekan bitirme işleri", "Kapılar, pencereler ve cepheler", "Dış cephe bitirme işleri", "İnşaat ekipmanları ve makineleri" "," Planlama ve Peyzaj "ve" Endüstriyel inşaat ve ekipmanları ".

İnşaat sektörünün özellikleri göz önünde bulundurularak etkinlik altı kısıma ayrılacaktır - "Dış Cephe Kaplama İşleri", "İnşaat Aletleri ve Makineleri", "Kaba İnşaat", "İç Mekan Malzemeleri ve Teknolojileri", "Dikey Planlama ve Peyzaj" ve "Endüstriyel  İnşaat ve Ekipman".

Architectural Building Week 2020, enerji tasarruflu, çevre dostu ve fonksiyonel tasarım ve inşaata özel önem vermektedir. Bu nedenle inşaat izolasyonu ile uğraşan sektörün kilit bir rolü vardır. Katılımcılar modern inşaat ekipmanları ve tasarımı, teknolojileri ve araçları, ince işler, iç mekan malzemeleri ve teknolojileri, modern dikey planlama ve çevre düzenlemesi ve endüstriyel inşaat üzerine odaklanacaklar. Organizatörler,  geleceğin inşası ve yeni teknolojilerin gündemde olacağını belirtti. Bu nedenle etkinlikte BIM teknolojileri, yazılım, bina otomasyonu, akıllı binalar ve inşaat sistemlerine özel önem verilecektir.

Organizatörler, "Bu seneki etkinlikte Türkiye'den son on yıl içindeki en fazla katılımın sağlanmasını bekliyoruz" dedi.

Profesyonel kuruluşlarla yakın işbirliği

Architectural Building Week’de yükselme eğilimleri için temel önkoşullar arasında organizatörler, Bulgaristan İnşaatta İzolasyon Derneği, Bulgar Mimarlar Odası, Bulgar Müteahhitler Odası, Yatırım Tasarımında Mühendisler Odası, Bulgar Kapılar, Pencere Ve Cepheler Birliği, Bulgaristan Prefabrik Ev Üreticileri Birliği, Profesyonel Peyzaj Mühendisleri Birliği, Ulusal İnşaat Müteahhitler Birliği , Bulgaristan Sürdürülebilir Kalkınma Konseyi ve "Sofya İçin Vizyon" projesi gibi profesyonel organizasyonlarla yakın ortaklıklar kurdu.
Aynı zamanda etkinlik beraberinde eşlik eden bir program da gerçekleştirecek. En son etkinlikte Bulgaristan İnşaat Yalıtım Derneği (BACI) tarafından inşaat ve yangın güvenliği için bir tartışma arenası organize edilmişti. Modern teknolojiler ise, Bulgar Mimarlar Odası (BCA) tarafından düzenlenen bir konferansın odağındaydı. Yüksek Teknolojiler Ve İnşaat Forumunun Geleceği gibi ileri teknoloji ile ilgili konferanslara da yer verildi. Yatırım Tasarımı konusunda BCA ve Mühendisler Odası tarafından başlatılan yuvarlak masa, hükümet ve şube yetkililerinin temsilcilerini bir araya getirdi.
25-28 Şubat 2020 arasında Architectural Building Week, inşaat sektörünün gelişimi, yeni temaslar kurmak ve uzun vadeli iş ortaklıklarını güçlendirmek için bir platform sunacak. Ziyaretçiler ücretsiz ziyaret için kayıtlarını şu adreste yapabilirler: www.buildingweek.bg.

PİYASALAR