“Mimarın Çizdiği Her Detayın Ekonomik Bir Karşılığı Var”

AAD Architects Kurucusu Mimar Ayşegül Güner, mimarlığın, sanatsal ve sosyal içeriğe sahip, proje odaklı profesyonel hizmetlerin bütünü olduğunu dile getirdi. 12 yılda ürettikleri her projede ihtiyaçları en iyi şekilde karşıladıklarını ve ona uygun çözümleri, uygun fonksiyonlarla birleştirdiklerini ifade eden Güner, “Yaptığımız tüm projelerimizi aynı zamanda bir yatırımcı gözüyle değerlendiriyoruz. Çizdiğimiz her detayı, sahada uygulama olarak gerçekleştirdiğimizde, ciddi ekonomik bir karşılığı var. İşe sadece tasarım olarak bakıldığında, ekonomik verilerle ilgilenilmediğinde, projenin toplam kalitesi ciddi derecede etkilenir” dedi.

“Mimarın Çizdiği Her Detayın Ekonomik Bir Karşılığı Var”

İstanbul’da 2002 yılından beri edindiği deneyimi 2008'de AAD Architects&U.WE Design çatısı altında birleştiren Mimar Ayşegül Güner, mimarlık, iç mimarlık ve kentsel tasarım konularında yurt içinde ve uluslararası platformlarda proje, danışmanlık ve uygulama hizmeti veriyor.

Mimari çözümlerden proje geliştirmeye, finansman yönetiminden işletmeye kadar 360 derece hizmet sunun AAD Kurucusu Mimar Ayşegül Güner, mimari hizmetlerin pazarlanma serüveninde, mimarın sahip olduğu tasarım yeteneği, ekonomik, küresel ve ölçülmesi zor bilgi birikiminin önemli rol oynadığını söylüyor.

AAD Architects’in kurucusu Güner, "Müşterimizin projesine ne kadar bütçe ayırdığını, sağlıklı bir gidişat için tanımlamamız gerekir. Biz müşterilerimizle bir araya geldiğimizde ilk olarak, müşterilerimize projeleri için ne kadar bütçe ayırdıklarını sorarız? Bu oldukça önemli bir sorudur. Bu sayede tasarımla birlikte projenin bütçesini de çözümlemekte, sahada uygulama sırasında proje bütçesini olumsuz yönde etkileyebilecek finansalları kontrol altına almış oluyoruz.” dedi.

Mimar Ayşegül Güner: “Mimarın Entelektüel Sermayesi Olmalı”

Ürettikleri her projenin merkezine ‘İnsan Ruhu’nu koymayı ilke edindiklerini ve tasarımın sadece yaratıcılıkla değil, insan ruhunun ve sanatın yaratıcılığıyla da bütünleşmiş olduğunu ifade eden Güner, “Tasarımlarımızda mutlaka bir şeylerden esinleniyoruz. Projenin bulunduğu çevresi, dokusu, tarihi, kültürü, tüm bu değerleri ile tasarımı özgünleştiriyor ve entelektüel sermayemizi ortaya çıkarıyoruz.  Entelektüel sermayenin temeli olan bilgiyi insan yaratmaktadır. Entelektüel sermayemizi ve itibarı yaratacak en önemli değerlerin, insan odağında toplandığını düşünüyorum.”dedi.

AAD Architects 12 yılda 130’un Üzerinde Proje Üretti

Mimari Proje Tasarımı, İç Mimari, Tasarım Uygulama (İnşaat), Proje Yönetimi ve Arazi Geliştirme konularında uzmanlaşan AAD Architects 12 yılda 130’un üzerinde proje üretti.
Her sektörde ve proje türlerinde yenilikçi tasarımlar oluşturma yaklaşımını benimseyen AAD’nin projeleri arasında, Bursa – Estetik International Hastanesi, İstanbul Quasar – Estetik International Hastanesi, Nişantaşı Üniversitesi, Doctor B Kliniği Zorlu Center, Kanyon AVM Finans Ofis Merkezi, Bonna Porselen Fabrikası, Nişantaşı Nazem Apartmanı Çatı Evleri, Museum of Fine Clothing Mağazası Nişantaşı, Altınbaş Üniversitesi, Okan Üniversitesi Diş Hastanesi, Nish İstanbul Sancak Enerji Ofisi, Trump Tower Ofisleri, Maison Göktürk Evleri, Tuzla Alışveriş & Yaşam Merkezi, Çeçenistan Universal Hospital, Ritz Carlton Sace Ofis Projesi, Irak Villa & Ofis projeleri bulunmaktadır.
 

insaatnoktasi.com bir iştiraki ve ticari markasıdır.