Milli Emlak 47 Daireyi Satışa Çıkardı!

Aydın Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Milli Emlak Müdürlüğü’nce Efeler’deki 4 mahallede bulunan 47 adet mesken ihaleyle satışa çıkarıldı. Yapılan duyuruda, 23-24 Haziran tarihleri arasında ihaleyle satışa çıkarılacak taşınmazların fiyatlarının 100 bin lira ile 280 bin lira arasında olduğu belirtildi...

Milli Emlak 47 Daireyi Satışa Çıkardı!

Aydın Milli Emlak Müdürlüğü’nden yapılan duyuruda, Efeler’de Cuma, Güzelhisar, Kurtuluş ve Zafer Mahallesi’nde bulunan ve ağırlıklı olarak 3+1 ve 2+1 dairelerden oluşan toplamdaki 47 adet meskenin satışa çıkartıldığı belirtildi. Cuma Mahallesi’nde 25, Güzelhisar Mahallesi’nde 4, Kurtuluş Mahallesi’nde 16 ve Zafer Mahallesi’nde 1 adet meskenin satışa çıkartıldığının belirtildiği ilanda, meskenlerin tahmini bedelleriyse 100 bin lira ile 280 bin lira arasında gösterildi.

“DAİRELERDEN 10 TANESİ BOŞ”

İlana göre, satışa çıkarılan 47 mesken arasında en düşük geçici teminat bedeli istenen mesken Kurtuluş Mahallesi’nde bulunan 105 bin lira tahmini bedelli mesken olurken, yine Kurtuluş Mahallesi’nde 280 bin lira tahmini bedelli dubleks meskenin geçici teminat bedeliyse 28 bin lira olarak belirtildi. İlanda satışa çıkarılan 47 adet meskenden 10 adetinin boş, 37 adetinse halihazırda dolu olduğu bilgisine de yer verilirken, söz konusu ihalelerin 23-24 Haziran tarihleri arasında Ramazan Paşa Mahallesi Doğu Gazi Bulvarı’nda bulunan Maliye Hizmet Binasının 3. Katındaki toplantı salonunda yapılacağı ifade edildi. Satışı yapılacak taşınmazlarla ilgili yapılan açıklamada, ihale ilanına ilişkin Aydın Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü ile Milli Emlak’ın internet sitesinde de detaylı bilgilere yer verildiği belirtildi.