Konut Alacaklar Dikkat! Konut Kredi Faizinde Şok Düşüş!

Birinci el diğer bir deyişle sıfır veya ikinci el konut alımlarında yaşanan ani faiz düşüşü ev sahibi olmak isteyen vatandaşları sevindirdi. Peki faiz oranları nasıl uygulanacak? Konut kredi faizi düşüşü ne kadar? Tüm detayları ile www.insaatnoktasi.com haberimizde…

Konut Alacaklar Dikkat! Konut Kredi Faizinde Şok Düşüş!

Düşen faiz oranı ve 12 aya kadar ödemesiz dönemi olan 15 yıla varan vade ile finansman imkânı sunulacak olması ev sahibi olmak isteyen tüm vatandaşları sevindirdi. Peki hangi banka ne kadar faiz uyguluyor? Konut kredi faizinin düşmesi gayrimenkul sektörünü nasıl etkileyecek?

BANKALARDAN YAPILAN AÇIKLAMADA ŞÖYLE

"Bu tarihi imkândan daha geniş kesimlerin istifade edebilmesi için müşteri başına verilebilecek kredi miktarı sınırlandırılmış olup; üç büyük ilimizde (İstanbul, Ankara ve İzmir) krediye konu olacak konutlar için 750 bin TL, diğer şehirlerimiz için ise en fazla 500 bin TL’ye kadar kredi kullandırılabilecek. Kredi kullanımında %10’dan başlayan, düşük peşinat oranı uygulanacak.
Bu kapsamda birinci el/sıfır konutlar için azami 12 ay ödemesiz dönemli, 15 yıla kadar vade ve aylık %0,64 faiz oranı ile finansman imkânı sunulacak.İkinci el konutlar için azami 12 ay ödemesiz dönemli, azami 15 yıl vade ve aylık %0,74 faiz oranı ile finansman imkânı sunulacaktır. "

Konut Kredisi başvuruları 2 Haziran’dan itibaren şubelerden yapılacak.

Yaşanan konut kredi faizlerinin düşüşünden sonra gayrimenkul sektörünün hareketlenmesi ve piyasanın yeniden canlanmaya başlaması bekleniyor.

insaatnoktasi.com bir iştiraki ve ticari markasıdır.