Tata Steel yeni geri dönüşüm tesislerini faaliyete geçiriyor

Tata Steel, Haryana'daki Rohtak'taki yeni çelik geri dönüşüm tesislerinden işlenmek üzere ilk demir içeren hurda setini satın aldı.

Tata Steel yeni geri dönüşüm tesislerini faaliyete geçiriyor

Tata Steel, Haryana'daki Rohtak'taki yeni çelik geri dönüşüm tesislerinden işlenmek üzere ilk demir içeren hurda setini satın aldı. Bu hurdalar otomobil hurdaları, ev aletleri hurdaları, inşaat yıkım atıkları ve endüstriyel atıklar gibi çeşitli pazarlardan satın alındı.

Şirket atığı mekanik olarak işledi ve daha sonra işlenmiş yüksek kaliteli hurdayı elektrik ark ocaklarına ve çelik üretimi için indüksiyon fırınlarına tedarik etti.

Yıllık 500.000 ton kapasiteye sahip olan tesis, yakında deneme üretimine başlayacak. Aarti Steels'in iştiraki Aarti Green Tech, Hindistan'da modern atık imha ekipmanına sahip ilk değirmen olan ortağıdır.

Tata Steel yaptığı açıklamada, programın yüksek kaliteli işlenmiş hurda çelik sağlayarak, mevcut dağınık hurda tedarik zincirini basitleştirerek, ithalata bağımlılığı azaltarak ve değer zinciri boyunca şeffaflık ve verimlilik sağlayarak çelik endüstrisi için sürekli hammadde sağlamayı amaçladığını söyledi.

                

insaatnoktasi.com bir iştiraki ve ticari markasıdır.