İngiltere Çeliği İçin “İstikrarlı Pazar” Görünüyor

Ticari, endüstriyel ve veri merkezi projeleri için özel siparişlerden oluşan bir boru hattının...

İngiltere Çeliği İçin “İstikrarlı Pazar” Görünüyor

Ticari, endüstriyel ve veri merkezi projeleri için özel siparişlerden oluşan bir boru hattının yaklaşan büyük Birleşik Krallık hükümet projeleri tarafından desteklenmesi bekleniyor.
Steel Group Severfield Plc (LON: SFR), Brexit'in belirsizliğine rağmen mütevazı ekonomik büyümeyi ve geleceğe yönelik “iyi” bir boru hattına rağmen, İngiltere'de istikrarlı bir pazar görmeye devam ettiğini açıkladı.

Severfield, tüm yıl boyunca mali sonuçlar açıklamasında ticari ofisler, sanayi, veri merkezleri ve altyapı gibi önemli iş alanları için önümüzdeki aylarda bir dizi önemli projenin altını çizdi.
Özellikle veri merkezleri ve endüstriyel siparişler için pazarın gücünün önemini vurguladı. Bu alanda, Google'ın 50 milyon sterlinlik bir projesinin Aralık ayı için, yeni bir onbir katlı genel müdürlük binası yapılacağı için 15.000 ton yapısal çelik malzeme tedarik edeceğini belirtti.
31 Mart'ta sona eren on iki ay içinde grup 100’den fazla projeye katıldı.
Şirket ayrıca, İngiltere hükümetinin ulaştırma sektöründeki projelerine de değindi; burada HS2 istasyonları ve köprüler, Heathrow havaalanının potansiyel olarak genişletilmesi ve Network Rail ve Highways England'a devam eden yatırımlar gibi büyük projelerden oluşan bir boru hattı gördüğünü belirtti. Severfield, önemli çelik içeriğine sahip bu tür projelere bağlı kontratları kazanmak için iyi bir konuma sahip olduğuna inanıyor.

Finansal sonuçları açısından şirket, yıl içinde % 5'lik bir artışla 274.2 milyon TL'ye ulaştığını bildirdi. Söz konusu kar, % 19 artışla 23.5 milyon TL'ye yükselirken, vergi öncesi raporlanan kar önceki yıldaki 18.1 milyon £ 'dan 22,2 milyon £' a yükseldi.
Severfield, bir Hint ortak girişimi için 5.5 milyon sterlinlik bir özsermaye yatırımı sonrasında, 33 milyon £ 'luk yıl sonu net fonlarıyla sonuçlanan "güçlü nakit performansı" nı vurguladı.
Yıllık toplam temettü, % 13 oranında artmış ve hisse başına 1,7 puanlık bir temettü, yıllık temettü 2,6p'ye çıkarılmış ve ek bir özel 1,7p temettü ödenmiş olup, bu ücrete toplamda 4,3 puanlık bir ödeme yapılmıştır.

Kaynak: proactiveinvestors

insaatnoktasi.com bir iştiraki ve ticari markasıdır.