Cleveland-Cliffs AK Steel'i Satın Aldı

ABD'li demir cevheri üreticisi Cleveland-Cliffs, AK Steel'i 1,1 milyar $ 'lık hisse senedi karşılığında satın alıyor.

Cleveland-Cliffs AK Steel'i Satın Aldı

ABD'li demir cevheri üreticisi Cleveland-Cliffs, AK Steel'i 1,1 milyar $ 'lık hisse senedi karşılığında satın alıyor.

Kombine ortaklık % 68 Cliffs hissedarları ile % 32 ile AK Steel hissedarları arasında gerçekleşecek.

Cleveland-Cliffs CEO'su Lorenco Goncalves, “Cliffs ve AK Steel hissedarlarına değer artırıcı bir işlemle gerçek değer sunabildiğimiz için heyecan duyuyoruz” diyerek sözlerine şöyle devam ediyor: “AK Steel'in varlıklarının sınıfının en iyisi kalitesini ve kıskanılacak ürün karışımını Cliffs'in borç profili ve kanıtlanmış yönetim ekibi ile birleştirerek, demir cevheri peletlerinde kendi kendine yeterli olan ve yüksek katma değerli çelik ürünlere yönelik birinci sınıf bir Kuzey Amerika şirketi yaratıyoruz.”

AK Steel CEO'su Roger Newport, yeni entegre olan çelik üreticisinin hem daha çevik hem de kendine güvenen bir yapısı olacağını belirtti. Newport, ortaklığın ardından emekli olacak, ancak AK Steel, Cleveland-Cliffs içinde belirgin bir şekilde markalı bir yan kuruluş olacak.

CEO sözlerini şöyle noktaladı: “Hissedarlarımız, büyüme fırsatlarından yararlanmak için daha iyi konumlandırılmış daha büyük ve daha çeşitlendirilmiş bir şirkete maruz kalmaktan faydalanacaktır. Cliffs'in demir cevheri peleti özelliklerinin ve yenilikçi, yüksek kaliteli çelik ürün geliştirme ve üretimimizin birleşimi stratejik olarak çekici. Birlikte, büyüme fırsatlarından her iki şirketin de tek başına yapabileceğinden daha hızlı ve daha eksiksiz bir şekilde yararlanmayı umuyoruz. AK Steel’in Ohio’da başlayan 120 yıllık mirası ve çelik üretiminde uzmanlığıyla AK Steel ve Cliffs, kusursuz bir entegrasyon sürecini kolaylaştıracağını umduğumuz mükemmel bir kombinasyon oluşturuyor. ”

insaatnoktasi.com bir iştiraki ve ticari markasıdır.