Çin, Çelik Piyasasını Manipüle Etmekle Suçlanıyor

City metal ticaretinin merkezi, geçtiğimiz yıl bir arz şoku ile sarsıldıktan sonra nikel piyasası hakkında soruşturma başlatmaya yönelik baskı ile karşı karşıya kaldı.

Çin, Çelik Piyasasını Manipüle Etmekle Suçlanıyor

Kaynaklar, Avrupa Çelik Birliği Eurofer Pazar Telgrafı'na, Londra Metal Borsası'nı (LME) ve Finansal Davranış Otoritesini, Endonezya'nın nikel cevherine ihracat yasağı getirdiği stokların geçtiğimiz yılın sonunda düştükten sonra nikel piyasasını araştırmaya çağıranlar arasında yer aldı.
Avrupa'da tüccarların teklifleri ve teklifleri ortaya çıkardığı son ticaret çukuruna ev sahipliği yapan LME, üyelere nikel işlemlerinin ayrıntılarını sorarak endişelere cevap verdi, ancak ne bulduğunu veya bir soruşturma başlatıp başlatamayacağını yorumlamayı reddetti.
 Amerikan Demir ve Çelik Enstitüsü, Tsingshan’ın Endonezya'daki çelik tesislerinden birinin “Endonezya hükümeti tarafından ağır bir şekilde tanıtıldığını ve desteklendiğini” ve Çin’in Kemer ve Yol programı tarafından finanse edildiğini söyledi. Ancak,Krallık Vadeli İşlemleri Metal tüccarı Malcolm Freeman, çelik üreticilerini ''Harekete geçmekte geç kaldılar.'' diyerek suçladı.

PİYASALAR