1.351,59 TL BIST 100 BIST 100
€10,07 EUR EUR
8,53 $ USD USD
€1,18 EUR/USD EUR/USD
18,73 TL Faiz Faiz
72,56 TL Petrol(brent) Petrol(brent)
4,32 TL Bakır(lb) Bakır(lb)
25,09 TL Gümüş(ons) Gümüş(ons)
216,03 $ Demir Cevheri Demir Cevheri
726,50 $ LME İnşaat Demiri LME İnşaat Demiri
490,00 $ LME Hurda LME Hurda
480,00 $ Gemi Söküm Gemi Söküm
493,47 TL Altın(gr) Altın(gr)

TÜRKİYE İMSAD 2020 geleceğe yatırım ödülleri sahiplerini buldu

Türkiye İMSAD 2020 Geleceğe Yatırım Ödülleri törenle sahiplerine verildi. Açılış konuşmasında inşaat malzemesi sektörünün sürdürülebilir kalkınmanın önemli bir halkası olduğunu belirten Türkiye İMSAD Yönetim Kurulu Başkanı Tayfun Küçükoğlu, “Sektörümüzde faaliyet gösteren tüm şirketlerin sürdürülebilir kalkınmaya destek olmasını istiyoruz. Çünkü hedeflediğimiz çağdaşlık seviyesine ulaşabilmek ve hak ettiğimiz ileri seviyede yaşayabilmek için geleceğe yatırım yapmalıyız” dedi...

TÜRKİYE İMSAD 2020 geleceğe yatırım ödülleri sahiplerini buldu

Türkiye İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği (Türkiye İMSAD) 15 Haziran Salı günü, 2020 Geleceğe Yatırım Ödülleri için üyelerinin katılımıyla internet üzerinden gerçekleştirdiği ödül töreninde dereceye giren projeleri açıkladı. Türkiye İMSAD 2020 Geleceğe Yatırım Ödülleri’nde, Çevre Alanı’nda birincilik ödülünü; “İstanbul'un Atığının Çözüm Ortağıyız” projesi ile Akçansa kazandı. İkincilik ödülüne, “Şanlıurfa Viranşehir Güneş Enerjisi Santrali-32.193 MWp” projesi ile Schmid Pekintaş, üçüncülük ödüllerine ise “Parlatma Hattında Kullanılan Şebeke Suyu Miktarının Azaltılması” projesi ile Peker Yüzey Tasarımları ve “Kontraplak Atıkları Geri Dönüşüm” projesi ile Vezirköprü Orman Ürünleri layık görüldü. 

Ekonomi Alanı’nda birincilik ödülünün sahibi “SMART BETON” projesiyle Akçansa oldu. İkincilik ödülüne “V-Care Akıllı Panel” projesiyle Eczacıbaşı Yapı Gereçleri layık görülürken, üçüncülük ödülü “T-ONE by Kale”’ markası ile Kaleseramik’e verildi. 

Sosyal Alan’da ise birincilik ödülünü “NEXT-GEN/Yeni Nesil Yakın Gelecek” projesiyle EÇEM, Enerji, Çevre ve Ekonomi Merkezi kazanırken, “Benim Mahallem Mobil Eğitim Merkezi” sosyal sorumluluk projesiyle Akçansa  ikincilik ödülüne layık görüldü. Üçüncülük ödülünü “Geleceğimizi Mantoluyoruz” projesi ile Baumit  kazandı. 

Güçlü bir sanayi stratejik planlamayla var olur

Türkiye İMSAD olarak üçüncüsünü gerçekleştirdikleri ‘Geleceğe Yatırım Ödülleri’nde, birbirinden kıymetli 48 projenin bağımsız jüri tarafından değerlendirildiğini belirten Türkiye İMSAD Yönetim Kurulu Başkanı Tayfun Küçükoğlu, “Üyelerimizin sürdürülebilirlik konusunda yürüttükleri uygulamaları desteklemek amacıyla 2017 yılında ‘Geleceğe Yatırım Ödülleri’ni hayata geçirdik. Hedefimiz; Türkiye İMSAD üyelerinin sürdürülebilirlik faaliyetlerini ve uyguladıkları örnek çalışmaları desteklemek ve bu faaliyetlerden sektörümüzce ilham alınmasını sağlamak. Sürdürülebilirlik her geçen gün önemi artan, kritik etkilere sebep olan bir konu, bu konuya daha fazla önem vermek sektörümüz açısından da ülkemiz açısından da çok büyük önem taşıyor” diye konuştu.  

Sektörümüzdeki tüm şirketler

sürdürülebilir kalkınmaya destek olmalı

İnşaat malzemesi sanayisinin sürdürülebilir kalkınmanın önemli bir halkası olduğunu vurgulayan Tayfun Küçükoğlu, şunları söyledi: “Coğrafi, ekonomik ve sosyal alanlardaki küresel gelişmeler nedeniyle faaliyetlerimizi günü kurtarma çabasına dönük yönetiyoruz. Kısa vadeli projeler günümüzde enerjimizin önemli bir kısmını alıyor. Ancak bilmeliyiz ki, hedeflediğimiz çağdaşlık seviyesine ulaşabilmek ve hak ettiğimiz ileri seviyede yaşayabilmek için geleceğe yatırım yapmalıyız. Ülke ve sektör olarak orta ve uzun vadeli projelere daha fazla önem verdiğimiz zaman sıçramalı iyileşmeleri sağlayabilecek kabiliyete sahibiz. Orta ve uzun vadeli projelerimize kısa vadeli günü kurtarma projelerinden daha fazla önem vermeliyiz. Dolayısıyla Geleceğe Yatırım Ödülleri ile dikkat çekmek istediğimiz bir nokta da bu… Sektörümüzde geleceğimize yönelik iyileşme çalışmaları için daha fazla proje geliştirebilir ve daha fazla kurumumuzun sürdürülebilirlik konusuna öncelik vermesini sağlayabilirsek bundan kıvanç duyacağız.”

Ödül töreninde konuşan Türkiye İMSAD Yönetim Kurulu Üyesi ve Sürdürülebilirlik Komitesi Başkanı Ece Ceylan Baba ise “Sürdürülebilirlik kavramı çok farklı disiplinlerin işbirliğinde ele alınması, bütüncül okunması ve küresel ölçekte değerlendirilmesi gereken bir kavram. Bizler de Türkiye İMSAD olarak Sürdürülebilirlik Komitemizde 2013 yılından bu yana Türkiye’deki inşaat malzemesi sanayisinin sürdürülebilirliğini ilgilendiren çevre, enerji ve iklim değişikliği politikalarına katkı vermek, bu alanlarda çeşitli iş birliklerinin kurulmasına öncü olmak, farkındalığı artırmak ve çeşitli bilgilendirme faaliyetleri yürütmek amacıyla çalışmalarımızı sürdürüyoruz” diye konuştu. 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı

Bu içeriğe sadece +plus aboneler erişebilir.

Piyasalara dair düşüncelerinizi paylaşmak ve daha fazla yoruma ulaşmak için hemen ABONE OLUN!
ABONE OLUN Zaten bir hesabınız varsa Oturum Açın

En çok okunan haberler

Yellen'dan iklim mücadelesi için özel sermayeyi seferber etme çağırısı

24 Temmuz 2021 Cumartesi

Dünyanın üçüncü, Türkiye'nin ise en uzun yeraltı gölü

19 Temmuz 2021 Pazartesi

ABD ve Almanya Kuzey Akım 2 boru hattı projesinde anlaştı

22 Temmuz 2021 Perşembe

Sefine Tersanesi yeni USV geliştirme için Aselsan ile işbirliği yapıyor

19 Temmuz 2021 Pazartesi

IMF 2021 küresel büyüme tahminini yüzde 6'da tutacak

22 Temmuz 2021 Perşembe
İzleme Listesi
Genişlet
İzleme listeniz boş

Favori emtialarınızı hızlı erişim için ekleyin ve son fiyat değişim haberlerini kaçırmayın.


Takip ettiğiniz haber kategorisi bulunmuyor
Bildirim Tercihlerini Düzenle

Global Demir Çelik Borsaları

Demir Çelik Endeksleri, Fiyat ve Haberleri

1 Ay Vadeli - LME Çelik İnşaat Demiri
725,00
-1,00 (-0,13)
23.07.2021
2 Ay Vadeli - LME Çelik İnşaat Demiri
732,00
+1,50 (0,20)
23.07.2021
3 Ay Vadeli - LME Çelik İnşaat Demiri
733,00
+1,50 (0,20)
23.07.2021
Son Haberler
Daha Fazla
1 Ay Vadeli - LME Çelik Hurda
493,00
+3,50 (0,70)
23.07.2021
2 Ay Vadeli - LME Çelik Hurda
496,00
+2,50 (0,50)
23.07.2021
3 Ay Vadeli - LME Çelik Hurda
490,00
-4,50 (-0,91)
23.07.2021
Son Haberler
Daha Fazla
E-Bülten Aboneliği
En güncel haberleri ve günlük demir fiyatlarını e-posta ve sms olarak almak için kayıt olun.
Geri Bildirim
Şimdi Plus Abonesi Olun!
Güvenilir fiyat ve haberlere tek kanaldan ulaşın!
Şimdi Abone Olun
Tarafsız Fiyatlar
Haberdar Olun
İl Demir Fiyatları
Yorumlar ve Analizler
Şimdi Abone Olun