TOKİ’nin İki Tartışmalı Arsasına Ziyaret!

TOKİ’nin Mavişehir’de tartışma yaratan iki değerli arsayı satması ile ilgili haberimizden sonra gelen sorular üzerine sadece www.insaatnoktasi.com ziyaretçilerine özel arsayı ziyaret ettik. Mavişehir’den TOKİ’nin satılan arsası nerede? Tüm detaylar haberimizde…

TOKİ’nin İki Tartışmalı Arsasına Ziyaret!

Şehir Plancıları Odası, Karşıyaka’da TOKİ tarafından satılığa çıkarılan rekreasyon ve açık spor alanlarının bir bölümünün denizin içinde kaldığını açıklamıştı. Geçtiğimiz günlerde satışı gerçekleşen arsaları yerinde ziyaret edip, sizler için görselleştirdik.

SATILAN ARAZİLERİN BİLGİLERİ ŞÖYLE

İzmir ili, Karşıyaka ilçesi, Şemikler mahallesi 25697 ada 1 parseldeki 21.432 metrekarelik rekreasyon alanı imarlı arazi 25 milyon 718 bin TL'ye satışa çıkarılmıştı.
İzmir ili, Karşıyaka ilçesi, Şemikler mahallesi 25699 ada 1 parseldeki 10.544 metrekarelik açık spor tesisleri alanı ve trafo alanı imarlı arazi 15 milyon 816 bin TL'ye satışa çıkarılmıştı.
İhalede toplam 100 milyon’ a ulaşan rakam ile satış gerçekleşti. İhaleyi alan firma bilgileri açıklanmıyor.

İKİ ARAZİ TOPLAMDA 100 MİLYON TL’YE SATILDI

TOKİ’nin Mavişehir villaları yanında 21 milyon liraya satışa çıkardığı ve imar planlarında rekreasyon alanı olarak görünen arazi 52 milyon liraya alıcı buldu. Hemen yakınında bulunan TOKİ’nin satış ofisinin bulunduğu imar planlarında “açık spor alanı” olan arazi ise 15 milyon TL’ye satışa çıkartıldı ve 48 milyon liraya satıldı. Böylece iki arazi için toplam fiyat 100 milyon lirayı buldu.

İki Arazinin Detayı!

Haber / Ayşe Nur Ustaoğlu