TOKİ Zeytinburnu tüm hızıyla devam ediyor

Geçtiğimiz günlerde İstanbul Zeytinburnu'nda yapılacak 428 konut ve 69 ticari ünite ile Zeytinburnu Millet Bahçesi temel atma törenine gerçekleşmişti. Tüm hızıyla devam eden projenin detayları www.insaatnoktasi.com haberimizde…

TOKİ Zeytinburnu tüm hızıyla devam ediyor

Temel atma törenine Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ömer Bulut, Zeytinburnu Belediye Başkanı Ömer Arısoy, Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Fatma Varank, Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Mehmet Emin Birpınar, Vali Vekili Mehmet Ali Özyiğit, Emlak Konut Genel Müdürü Hakan Gedikli ve İlçe başkanları katılmıştı.

Törende konuşan Bakan Kurum, bugün burada, kentsel dönüşüm seferberliğine yeni bir proje daha eklemenin mutluluğunu yaşadıklarını ifade ederek, Beştelsiz Mahallesi'nde, yatay mimari anlayışıyla sokakları ve iç avlusu ile mahalle kültürünü yansıtan, çok güzel bir yaşam alanı inşa ettiklerini söylemişti. Kurum, "Bu muazzam projemizde, 428 dairemiz ve 69 da iş yerimiz olacak. Tabi Zeytinburnu'nda inşa projelerimiz bu çalışmayla bitmiyor. Temelini attığımız projemizle beraber, Telsiz'de ve Merkezefendi'de toplam 1204 konut ve 219 iş yerini, Zeytinburnu Belediyesi, Bakanlığımız, Toplu Konut Dairesi Başkanlığımız ve Emlak Konut Genel Müdürlüğü ile birlikte yapıp en kısa zamanda teslim edeceğiz." diye konuştu.


TOKİ’den 154 bin kentsel dönüşüm konutu

TOKİ’de 154 bin kentsel dönüşüm konutu yapıldı ve yapılmaya devam ediyor. TOKİ’nin gerçekleştirdiği yeni yatay mimari projeler vatandaşlardan büyük beğeni topladı.
Zeytinburnu’nda temel atma töreninden sonra inşaat koronavirüs tedbirleri ile devam ediyor. Mimarisi ve sosyal donatısı ile İstanbulluları sevindirecek proje yeni başlamasına rağmen bitişi için vatandaş gün sayıyor.

 

insaatnoktasi.com bir iştiraki ve ticari markasıdır.