Konya’ya yatay mimarili konutlar dikkat çekti

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nın (TOKİ) Konya’da gerçekleştirdiği 5.etap projesinin ihalesi gerçekleşti. Mimarisi çok beğenilirken mahalle kültürüne yakınlığı dikkat çekti. Detaylar www.insaatnoktasi.com haberimizde…

Konya’ya yatay mimarili konutlar dikkat çekti

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı(TOKİ) tarafından Konya’nın Selçuklu ilçesi Ardıçlı Mahallesi 5.etap’ta inşa edilecek 664 konutun ihalesi yapıldı.

09 Temmuz 2020 Perşembe günü gerçekleştirilen ihale kapsamında ayrıca cami inşaatı ile altyapı ve çevre düzenlemesi işleri yer alıyor.

Şehircilik kriterleri göz önüne alındığında, mahalle kültürünü yaşatacak ve yardımlaşmayı canlı tutacak projeler inşa etmeye başlayan TOKİ, yatay mimariden ödün vermeden projeler geliştiriyor. Konutların sahipleri de sahip olmayı bekleyenlerde bu durumdan oldukça memnun. Görüntüsü ile doğallığı yansıtan yatay mimarinin göz alıcılığı dikkat çekiyor.

Yatay mimari anlayışıyla konutların yükseklikleri zemin+3 ve zemin+4 planda yapılacak.

Projede bahçe alanı, parkı ve peyzaj alanları ile nitelikli sosyal çevre imkânı sunan, aynı zamanda şehre değer katacak kaliteli ve güvenli yeni bir yaşam alanı oluşacak.