Kron, Dünyaca Ünlü Raporda Yer Alan İlk ve Tek Türk Şirketi Oldu

KRON, siber güvenlik alanında Gartner Raporunda yer alan ilk Türk şirket oldu. Konuya ilişkin KAP’a açıklama yapıldı. Tüm detaylar haberimizde…

Kron, Dünyaca Ünlü Raporda Yer Alan İlk ve Tek Türk Şirketi Oldu

KAP'taki açıklama şu şekildedir:

"Türkiye'nin lider Ayrıcalıklı Erişim Yönetimi (PAM) yazılım üreticisi olarak global arenada  faaliyet gösteren şirketimiz,  Gartner Raporlarında siber güvenlik alanında yer alan ilk ve tek Türk şirketi oldu.

Telekomünikasyon, finans, enerji ve sağlık gibi sektörlerde yer alan birçok global firmaya yazılım ürünleri sunan Kron, teknoloji alanında dünyanın önde gelen araştırma ve danışmanlık şirketi Gartner'ın Magic Quadrant for Privileged Access Management 2020 Raporu'nda yer aldı. Bu raporda yer alarak, siber güvenlik alanındaki Gartner Magic Quadrant raporlarına giren ilk ve tek Türk şirketi oldu. İki yılda bir olarak güncellenen "Gartner Magic Quadrant for Privileged Access Management" raporu global arenadaki bu konudaki tüm şirketleri değerlendiriyor ve teknolojik seviyelerini, yaratıcılıklarını ve piyasadaki etkinliklerini değerlendirerek konunun liderlerini seçiyor. Kron, bu raporda yer alan 12 firmadan biri oldu."

Kron, başta telekomünikasyon operatörleri ve büyük kurumlar olmak üzere işletmelerin operasyonel güvenlik, verimlilik ve altyapı yönetim ihtiyaçları doğrultusunda yenilikçi ve yüksek teknolojiye sahip yazılım ürünleri ve çözümleri sunmak üzere 2007 yılında kurulmuştur.

Global bir şirket olma vizyonu doğrultusunda Kron, yurtdışı ofisleri ve geniş iş ortağı ağı ile yerli ve yabancı pazarlarda Türkiye’de ürettiği ürün ve çözümlerin satış ve pazarlamasını yapmaktadır. Yenilikçi ürünleri ile müşterilerine kaliteli ve güvenilir çözümler sunan Kron, bir çok Tier-1 servis sağlayıcı ve global kurumsal şirkete hizmet sunmaktadır.

Kron 2011’den itibaren halka açık olarak Borsa İstanbul'da işlem görmektedir.
 

insaatnoktasi.com bir iştiraki ve ticari markasıdır.