Eczacıbaşı COVID-19 Kapsamındaki Faaliyetlerini Açıkladı

Eis Eczacıbaşı İlaç, Sınai Ve Finansal Yatırımlar Sanayi ve Ticaret A.Ş., bağlı ortaklığı ve iş ortaklığında COVID-19 kapsamındaki gelişmeler ve kısa çalışma ödeneğinden yararlanma hakkındaki son gelişmeleri duyurdu.

Eczacıbaşı COVID-19 Kapsamındaki Faaliyetlerini Açıkladı

Şirketin KAP’a yaptığı açıklama şu şekilde oldu:

“15 Haziran 2020 tarihli duyurumuzda bağlı ortaklığımız EİP Eczacıbaşı İlaç Pazarlama A.Ş. (EİP)'nin tanıtım faaliyetlerini yürütebilecek Tıbbi Tanıtım Sorumlusu (TTS) personelinin 2/3 zamanlı kısa çalışma ödeneği kapsamına alındığını, tanıtım faaliyetlerini yürütemeyecek TTS personelinin ise 11 Temmuz 2020 tarihine kadar tam zamanlı kısa çalışma ödeneğinden faydalanmaya devam edeceğini açıklamıştık. Cumhurbaşkanlığı kararı uyarınca kısa çalışma ödeneğinin bir ay uzatılması kapsamında EİP kısa çalışma ödeneğinden yararlanmaya  devam etmektedir. 21 Nisan 2020 tarihli duyurumuzda iş ortaklığımız Eczacıbaşı-Monrol Nükleer Ürünler Ticaret ve Sanayi A.Ş.'nin (Eczacıbaşı Monrol), iç piyasada yaşanan talep daralmasına bağlı üretim kısıtlaması ihtiyacı nedeniyle uygulayacağı tam ve kısmi süreli kısa çalışma modelleri için kısa çalışma ödeneğine başvurduğunu açıklamıştık. Eczacıbaşı Monrol, bu ay itibarıyla tam çalışma modeline geçerek kısa çalışma ödeneği kapsamından çıkmıştır. 

EİP ve Eczacıbaşı Monrol, kısa çalışma ödeneği kullanımının yasal olarak devam ettiği süre boyunca, faaliyet alanlarındaki aktivitelerin yoğunlukları doğrultusunda kısa çalışma ödeneği kapsamlarını değerlendirip, piyasa şartları ile uyumlandırmaya devam edeceklerdir.”

insaatnoktasi.com bir iştiraki ve ticari markasıdır.