Çemtaş ve Mercedes çalışmaları yavaş seyrediyor!

Çemtaş ve Mercedes ortak çalışmalarının virüs sebebiyle istenilen hızda ilerlemediği görülse de firma son duruma ilişkin açıklamalarda bulundu. Yapılan açıklama ve detayları www.insaatnoktasi.com haberimizde…

Çemtaş ve Mercedes çalışmaları yavaş seyrediyor!

KAP’ta yer alan bildiriye göre;

“31.03.2020 tarihli açıklamamızda;

"2020 yılı ilk çeyreğinde MERCEDES hattında üretim denemeleri tamamlanmış ve MERCEDES için numune üretimi yapılmış olup incelemeler sonucunda MERCEDES firmasından ürün onayı alınmış idi. Covid-19 seyahat kısıtlamaları sonrasında MERCEDES tarafından Şirketimize saha ziyareti yapılacağı, saha ziyaretinden sonra seri üretime geçileceği bildirilmiş idi. Ayrıca MAN firmasına üretilecek denge çubuğu için 2020 yılı sonuna doğru üretim hattı montajının yapılması ve deneme üretimine başlanılması planlanmamız devam edeceği KAP ta açıklanmış idi."
Covid-19 seyahat kısıtlamalarının halen devam etmesi nedeni ile MERCEDES firması tarafından yapılması planlanan saha ziyareti iptal edilmiş olup, yeni üretim hattı onayı için gerekli teknik dokümanlar MERCEDES firması ile dijital ortamda paylaşılmış ve MERCEDES firmasından onay beklenmektedir. Yeni üretim hattı onayı sonrası bu hatta da seri üretime geçilecektir.

Ayrıca MAN firmasına, mevcut denge çubuğu üretim hattımızdan Temmuz ayı sonu itibari ile seri üretime başlanacaktır. Yurt dışından satın alınan MAN firması üretim hattının ise 2020 yılı sonuna doğru montajının yapılması ve deneme üretimine başlanılması planlamalarımız devam etmektedir. Bu hattımızdan MAN yeni projelerine üretim yapılması planlanmaktadır.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

insaatnoktasi.com bir iştiraki ve ticari markasıdır.