Sirius Loft Ayrıcalıklı Bir Yaşam İçin Çiğli'de Yükseliyor

MÜFED Genel Sekreteri, Çiğli Müteahhitler Derneği Başkanı aynı zamanda İZTO 67. Komite Başkanı Barış Öncü’nün eşsiz projesi Sirius Loft İzmir’i yerinde ziyaret edip, Proje Yöneticisi Aytaç Togay ile Çiğli’nin bu benzeriz projesi için söyleşi gerçekleştirdik. Tüm detaylar sadece www.insaatnoktasi.com haberimizde…

Sirius Loft Ayrıcalıklı Bir Yaşam İçin Çiğli'de Yükseliyor

Çiğli Bölgesi’nin Tek Rezidans Ruhsatlı Projesi Sirius Loft İzmir

Projeyi kısaca anlatacak olsanız neler söylerdiniz? Sirius Loft ‘u diğer projelerden ayıran özellikler neler?

Projemiz 33 daire 1 dükkândan oluşan rezidans ruhsatlı A PLUS dediğimiz butik bir proje. Çiğli Yakakent mahallesi lokasyonunda yer alıyor. Birçok projenin hayata geçmesi ile değeri artan bölge Çiğli merkeze 2 km, Ataşehir Kent Hastahanesine 4 km, Mavibahçe ve Hiltown AVM’ye de 4.5 km mesafede olmasıyla alıcılara cazip geliyor, yaşamdan uzaklaşmadan temiz hava ve körfez manzarasını birleştiriyor.

Sirius Loft İzmir Proje Sahibi - Barış Öncü

Önemli detaylarımızdan birkaç tanesini aktarmam gerekirse; mobilya kaplı, şık aydınlatma aksesuarlarının bulunduğu, Vispas nem tutan paspasların mevcut olduğu sofa şeklinde girişimiz sizi karşılıyor. 2,40 yüksekliğinde lake kaplamalı kapılar, altında merkezi sistem yerden ısıtmasıyla birlikte lamine parkelerimiz, akıllı ev otomasyonumuz, isteğe bağlı merkezi sistem elektrikli süpürgelerimiz mevcut. Merkezi sistem elektrik süpürgeyi biraz açmam gerekirse, astım ve koah hastaları için çok uygun bir sistem. Çünkü elektrik süpürgeleri ne kadar iyi olursa olsun bir miktar tozu her daim dışarı veriyor. Bu sistemle birlikte evde mayt ve bakteri oluşumuna izin verilmiyor. Sağlık Bakanlığı onayı da mevcut zaten…

Dairelerde en önem verdiğiniz konu nedir?

3.20 cm olan tavan yüksekliğimiz dairemizin en can alıcı noktalarından biri.  Alıcılarına daha ferah bir yaşam sunuyor.
Dairelerde en önem verdiğimiz diğer konulardan biri ise yalıtım oldu. Bu klasmanda bir dairede olması gerektiği gibi ısı yalıtımlı alüminyum doğramalar kullandık. ŞİŞE CAM markalı konfor ısı camların içerisine argon gazı basıldı. Bu maliyeti yüksek ve eskiden kullanılan bir uygulamadır. Bu şekilde içerideki sıcağı, soğuğu dışarı bırakmayan, dışarıdakini içeriye geçirmeyen bir yalıtım oluşmuş olur… Sektör dışından çok fazla meslektaşımız olduğu için birçoğu bu uygulamaya vakıf değildir. Ayrıca komple yüzer sistem, kenardan LED ışık havuzlarının süzüldüğü asma tavanlarımız, mutfakta yemek yaparken dış cepheyi görebildiğiniz büyük ve ferah mutfaklarımız da diğer önemli detaylarımızdan.

Proje Yöneticisi Aytaç - Togay

Projenin sosyal donatıları ve peyzaj düzenlemesi nasıl olacak?

Proje 3326 metre karelik alana kurulu olup 2000 metrekarelik bir yeşil alan bulundurulacak. Bahçeli loft ve flat dairelerimiz var. Bahçeleri kendilerine tahsis ettik, ferah balkonları ile körfez manzarasını buluşturuyor.

İki katlı kapalı otoparkımızda elektrikli araçlar için şarj imkânı da sunulacak. Yani otoparklarımızda elektrikli ve hibrit araçlar için özel şarj üniteleri bulunacak. Bunun dışında açık ve kapalı oyun alanlarımızda mevcut. Kapalı oyun alanları, fitness ve spor alanı, spa, sauna, cep sineması gibi sosyal imkânlar sağladık.
Kesintisiz körfez manzarasına karşı keyif yapabilecek bir alan yaratmak istedik. Havuzumuz ile bunu detaylandırdık.

Genel olarak baktığınızda bunlar çok ince düşünülmüş ve birçok projede yarısı bile düşünülmemiş detaylar…

Sirius Loft’ ta Kişiye Özel Seçenek

Projemizde kişilerin zevklerine göre belirli değişiklikler yaparak insanların hayallerini gerçekleştiriyoruz. Duvar renklerine, seramik seçimlerine, parkelerin rengine ve mobilya rengine kadar karar verebiliyorlar.

Sirius Loft İzmir Örnek Daire

1-

2-

3-

4-

5-

6-

7-

8-

9-

10-

Haber / Ayşe Nur Ustaoğlu

insaatnoktasi.com bir iştiraki ve ticari markasıdır.