Mavera Comfort; deprem izolatörlü projenin satışları devam ediyor!

Makro İnşaat ve Akyapı ortaklığı ile “Türkiye’nin, Deprem İzolatörlü İlk Konut Projesi” olarak hayata geçirilmeye hazırlanan Mavera Comfort’ un satışları tüm hızıyla devam ediyor. Detaylar www.insaatnoktasi.com haberimizde…

Mavera Comfort; deprem izolatörlü projenin satışları devam ediyor!

Makro İnşaat ve Akyapı ortaklığı ile hayata geçirilmeye hazırlanan Mavera Comfort projesi “Türkiye’nin, Deprem İzolatörlü İlk Konut Projesi” olarak büyük ilgi gördü. Mavera Comfort, ayrıcalıklı yaşam sunmak adına, deprem anında ve sonrasında binanın tüm fonksiyonlarında kesinti olmadan güvenli ve konforlu bir yaşam kalitesi sunarak alıcısını da yatırımcısını da memnun ediyor. İstanbul Başakşehir’de yer alan Mavera Comfort alıcısını bekliyor.

MAVERA COMFORT, “MAVERA” KALİTESİNİ SÜRDÜRÜYOR

Mavera Comfort, kapsamlı sosyal tesisleri, huzur veren geniş doğal yaşam peyzaj alanlarıyla, açık-kapalı spor salonu ve çocuk oyun alanlarıyla, hayatı anlamlandıran ve yaşayanların kesintisiz konforu yakından tanıdığı Mavera” kalitesini bir araya getiriyor.

DEPREM İZOLATÖRLERİ İLE GÜVEN VERİYOR

Şehir hastaneleri, veri merkezleri, köprüler gibi yüksek önem arz eden yapılarda uygulanan Deprem İzolatörleri, ilk defa nitelikli bir konut projesinde uygulanıyor. Bunun haklı gururunu yaşayan firmanın proje detayları şöyle;

Mavera Comfort, yaklaşık 65 bin metrekarelik alan üzerinde, zemin + 9 katlı bloklardan oluşacak.

Projede 2+1’den 4,5+1’e kadar farklı tiplerde, toplam 705 konut yer alacak.

“Hayatınızın her anında kesintisiz konfor” ilkesine bağlı kalarak, tüm detayları yerli ve yabancı deprem uzmanları, konusunda uzman mimarlarla tasarlanan, Türkiye’nin Deprem İzolatörlü İlk Konut Projesi unvanına sahip Mavera Comfort, hayatınızı kolaylaştıracak merkezi süpürge sisteminden, daire içi su sensörlerine, yangın ve hırsız alarm sistemlerinden, elektrikli araç şarj istasyonlarına kadar birçok detay düşünülerek, sağlığınız, çocuklarınız hatta araçlarınız için bile konfor sunacak şekilde projelendirildi. Mavera Comfort, konut sektöründe öncü olmanın verdiği heyecanla 16 Mart saat 14:00 itibariyle ön satışlarına başladı.

“Deprem izolatörü, konut projelerinde yaygınlaşmalı”

Deprem izolatörüne sahip Türkiye’nin ilk nitelikli konut projesine ev sahipliği yapmaktan ve“Gelir Paylaşımı Modeli” ile projede yer almaktan mutlu olduklarını söyleyen Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, daha önce kentsel dönüşüm adına Başakşehir’de birçok örnek projeyi hayata geçirdiklerini, bu projeyi de depreme hazırlık adına, kentsel dönüşüm kadar önemli bir hamle olarak gördüklerini belirtti. Bu anlamda Türkiye için Mavera Comfort’ın diğer Belediyelere de gerek şehircilik gerekse depreme ön hazırlık anlamında örnek bir model olacağını vurguladı.
Akyapı İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Asmalı, ‘’Deprem İzolatörünün asıl amacının, deprem anında yapıya kontrollü olarak hareket kabiliyeti sağlamak olduğunu ve bunun sonuncunda sarsıntının yapıda minimum seviyede hissedildiğini söyledi. Bu projede artan yapı maliyetlerini, kâr marjlarını minimize ederek karşılamaya çalıştıklarını ‘’ ifade etti.
 

insaatnoktasi.com bir iştiraki ve ticari markasıdır.