1.397,07 TL BIST 100 BIST 100
€10,25 EUR EUR
8,74 $ USD USD
€1,17 EUR/USD EUR/USD
17,81 TL Faiz Faiz
76,48 TL Petrol(brent) Petrol(brent)
4,21 TL Bakır(lb) Bakır(lb)
22,67 TL Gümüş(ons) Gümüş(ons)
110,58 $ Demir Cevheri Demir Cevheri
674,00 $ LME İnşaat Demiri LME İnşaat Demiri
443,50 $ LME Hurda LME Hurda
445,00 $ Gemi Söküm Gemi Söküm
491,95 TL Altın(gr) Altın(gr)

Nitelikli konut projeleri ilgi görmeye devam ediyor

Tanyer Yapı Genel Koordinatörü Taylan Tanyer, artan döviz ve enflasyon oranlarıyla birlikte konut fiyatlarının da yükseldiğini belirtti; doğal yaşam projelerinin ise ilgi görmeye devam edeceğini söyledi...

Nitelikli konut projeleri  ilgi görmeye devam ediyor

Tanyer Yapı Genel Koordinatörü Taylan Tanyer, artan döviz ve enflasyon oranlarıyla birlikte konut fiyatlarının da yükseldiğini belirtti; doğal yaşam projelerinin ise ilgi görmeye devam edeceğini söyledi. Özellikle pandemi nedeniyle nitelikli konut projelerinin her zaman revaçta olduğunu belirten Taylan Tanyer, insanların doğal, yeşil alanlara ve sosyal donatılara sahip olan projelere yöneldiğini ifade etti.Tanyer, “Son projemiz BulutOrman'da konutların %30'unda yaşam başladı. İnsanlar artık corona pandemisi nedeniyle evlerinde çok daha fazla vakit geçiriyor. Bu nedenle sosyal donatıları olan, peyzajı ve doğal yaşam imkanı da sunan projemiz çok beğenildi.

BulutOrman konumu itibariyle hem kent merkezinin çok yakınında hem de yemyeşil bir ortamda güne başlamanıza imkan sunuyor. Burada özlenen komşuluk ilişkilerinin yanısıra özellikle çocuklar ve spor yapmak isteyenler de kendilerine sunulan pek çok olanaktan faydalanabiliyor. Pandemi nedeniyle insanların evlerdeki beklentileri de değişti. Daha küçük olan mutfaklar artık evde daha çok vakit geçirildiği için büyüme trendine girdi. Aynı şekilde evden home ofis olarak çalışanlar da arttı. Biz de bu beklentilere uygun revizeler yapıyoruz. İnsanlar evlerinden çıkıp kısa bir mesafe içinde toprakla doğayla temas etmek istiyor. Bizim projelerimiz de bu nedenle hem yurtiçinden hem de yurtdışından ilgi görmeyi sürdürüyor” diye konuştu.

Yatırımcılar kazanıyor

Tanyer Yapı olarak yatırımcıların tercih ettiği konut ve yaşam projelerini hayata geçirdiklerini söyleyen Taylan Tanyer, şu bilgileri verdi: “Bizim projelerimiz genelde yatırımcıların her zaman ilgisini görüyor çünkü BulutOrman'da temelden ev alanlar bugün 4 katı kar etmiş durumdalar. Burada hem inşaat kalitemiz hem de projenin içinde bulunduğu doğal yaşam ortamı ve sosyal donatılar belirleyici oluyor. Kalite her zaman kendisini belli eder ve zamanla değer kazanır.

Şu anda Covid 19 nedeniyle uluslararası seyahat imkanları kısıtlı bir halde. Türkiye'nin salgınla mücadele konusundaki istikrarlı tutumu devam ederse bu kapıların açılmasıyla birlikte satışlarda patlama olacağını düşünüyorum. Artan döviz fiyatları ülkemizdeki konutları yabancıların gözünde daha da önemli bir hale getiriyor. Fakat unutmamak lazım ki bizim de girdi maliyetlerimiz artmaya devam edecektir. Kısa süre içinde ev almak isteyenler acele etmeli. Şu anki enflasyonist koşullarda ilk alımı yapan kazanacaktır. Yatırım yapmak isteyenler beklemeden harekete geçmeli”

Yeni projeler yolda

Yeni konut projeleri için de çalışmalarını sürdürdüklerini dile getiren Tanyer Yapı Genel Koordinatörü Taylan Tanyer, “Yıl sonunda yeni projemiz olan Tan Urla'ya başlamak istiyoruz. Tan Urla 250 dönüm arazi üzerinde çok geniş yeşil alana sahip önemli bir modern köy projesi. Türkiye ve yurtdışından şu anda bile ilgi görüyor. Yaklaşık 300 adet farklı tipte konutun bulunacağı Tan Urla'da, hobi bahçeleri, köy pazarı gibi organik tarım ve modern yaşamın tüm olanakları iç içe sunulacak” ifadelerini kullandı.

Haber: Gülçin Sezen Karaegemen Soylu

Yayınlayan: Nihal Özken

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı

Bu içeriğe sadece +plus aboneler erişebilir.

Piyasalara dair düşüncelerinizi paylaşmak ve daha fazla yoruma ulaşmak için hemen ABONE OLUN!
ABONE OLUN Zaten bir hesabınız varsa Oturum Açın

En çok okunan haberler

Folkart'ın İstanbul'daki ilk projesi tanıtılıyor

21 Eylül 2021 Salı

DOĞYAP Oksijen Evleri ile Yaşam Konforunuz Yükseliyor

18 Eylül 2021 Cumartesi

Forbest’ten yeni proje Görece Park

31 Ağustos 2021 Salı

Akzirve Topkapı ön satışta!

28 Ağustos 2021 Cumartesi

İstanbul'da bin 100 ev sahiplerini bekliyor

21 Ağustos 2021 Cumartesi
İzleme Listesi
Genişlet
İzleme listeniz boş

Favori emtialarınızı hızlı erişim için ekleyin ve son fiyat değişim haberlerini kaçırmayın.


Takip ettiğiniz haber kategorisi bulunmuyor
Bildirim Tercihlerini Düzenle

Global Demir Çelik Borsaları

Demir Çelik Endeksleri, Fiyat ve Haberleri

1 Ay Vadeli - LME Çelik Hurda
444,50
+2,50 (0,56)
22.09.2021
2 Ay Vadeli - LME Çelik Hurda
454,00
+3,00 (0,66)
22.09.2021
3 Ay Vadeli - LME Çelik Hurda
450,00
+10,50 (2,33)
22.09.2021
Son Haberler
Daha Fazla
E-Bülten Aboneliği
En güncel haberleri ve günlük demir fiyatlarını e-posta ve sms olarak almak için kayıt olun.
Geri Bildirim
Şimdi Plus Abonesi Olun!
3 gün ücretsiz deneyin!
Şimdi Abone Olun
Tarafsız Fiyatlar
Haberdar Olun
İl Demir Fiyatları
Yorumlar ve Analizler
Şimdi Abone Olun