Ünlü İtalyan mimardan ilginç ağaç ev tasarımları

İtalyan Mimar Peter pichler ve ekibi tarafından tasarlanan sıradışı ağaç evleri sizlerle bu yazımızda paylaştık. Tümü www.insaatnoktasi.com haberimizde...

Ünlü İtalyan mimardan ilginç ağaç ev tasarımları

Ağaç evler mimarlığın belki de en çocuksu ve kaçamak hissini yaşatan türlerinden biridir.

İtalyan Mimar Peter Piechler bu ağaç evler gibi pek çok farklı tarzda öneri projeler hazırlayarak ulusal ve uluslararası mimarlık yayınlarıyla paylaşmayı gerçekten çok seviyor. Milano merkezli tasarım ustası bu defa geliştirdiği konsepti bir otele ek olarak alışıla geldik bungalov evler mantığından sıyrılarak farklı bir yaklaşımla sergilemeyi amaçladı.

Sivri ve keskin geometrik yapısı iç mekandaki sıcaklık hissini bir gram dahi ötelemeden üstelik bulunduğu topoğrafyaya adeta ipek böceğinin kozasına öykünen bir yaklaşımla kurgulanmış.

35 – 45 metrekare’den oluşan yaşam alanları

En büyüğü bile 45 metrekareyi geçmeyen bu alternatif yaşam alanları, şehir yaşantısından sıkılanlar için ideal konforu sunmaya özel olarak tasarlanmış. Peter Piechler bu tarz kreatif işleri gerçekten çok iyi yapıyor.

Antropolijik ya da kullanışlılık açısından bildik bir ağaç ev’den çok farklı ve üstün özellikleri bulunmasa da yüksek estetik kaygısı nedeniyle başarılı mimari yapılar arasında yerini alabilir.

Peter pichler’in yanı sıra bu kurgusal mekanların daha kolay tahayyül edilebilmesi ve uygulama esnasında herhangi bir zorluk çıkmadan inşa edilebilmesi maksadıyla , simona alu ‘, giovanni paterlini, daniele colombati, cem ozbasaran, gianluigi d´aloisio, ugo licciardi gibi kalabalık bir mimarlık ekibi de işe eşlik edenler arasında.

insaatnoktasi.com bir iştiraki ve ticari markasıdır.