Londralı mimardan sıra dışı tasarım

Michaelis Boyd'un kurucu ortağı Londralı mimar Alex Michaelis'in ailesi için tasarladığı "Corbusien modernizmine çarpıcı, çağdaş bir bakış" yorumlu evi tüm detayları ile www.insaatnoktasi.com haberimizde...

Londralı mimardan sıra dışı tasarım

Michaelis Boyd'un kurucu ortağı Londralı mimar Alex Michaelis, ailesi için "Corbusien modernizmine çarpıcı, çağdaş bir bakış" olarak bir ev tasarladı.

Michaelis, Batı Londra'nın Hammersmith bölgesindeki Blythe Road’da yıkılan kullanılmayan bir garajın yerine, "zorlu uzun ve dar bir alan" üzerinde konutu tamamladı.

Krem rengi tuğla evin düzensiz şekli, yukarıda eğrisel hacimler, aşağıda ayrı bir dikdörtgen bir zemin kat bölümünü içerir.

Tim Boyd ile firmasını kuran İngiliz mimar, tasarımı için 20. yüzyıl mimarı Le Corbusier'in çalışmalarından ipuçları aldığını söyledi.

Michaelis “Tasarım, Corbusien modernizminin geometrik ve heykelsi formları kullanan çarpıcı ve çağdaş bir yorumudur ve benzersiz bir şehir yaşamı deneyimi sunan dramatik camlarla dilimlenmiştir” dedi.

Yeşil çatı terasları ile kaplı iki yuvarlak hacim, bir geçit oluşturan uzun cam pencerelere sahip beyaz bir hacim tarafından delinmiştir.

Birinci katta, ev, kolektif alanları birbirine bağlayan bir bağlantı köprüsü ile iki binaya ayrılıyor.

Giriş katının çatısında, yürüyüş yolunun altındaki iki kare çatı penceresi, içerideki yaşam alanına kısa bir bakış sunuyor.

Ayrıca bu dış katlarda, yumuşak mavi cam çinilerle kaplı bir yüzme havuzu, bir güverte ve duş bulunmaktadır. Çelik kirişler, konutu ve havuzun üzerindeki mevcut bir komşu duvarı desteklemektedir.

Mutfak, yemek alanı ve salon gibi ana yaşam alanları rezidansın alt katında yer alırken, yuvarlatılmış yapılar yatak odalarına ve misafir odalarına ev sahipliği yapıyor.

Yuvarlatılmış şekiller ve kavisli çizgiler belirgin bir şekilde iç kısımda yer alır ve daire pencerelerden kavisli korkuluklara sahip merdivenlere kadar evin dalgalı dış cephesine bağlanır.

Kumlu sıvalı duvarlar ve soluk ahşap zeminler gibi kremsi yüzeyler de kremsi tuğla işçiliğini sürdürmek için birçok dekor oluşturur.

İki ışık bacası ile doğal olarak aydınlatılan mutfakta, birbirine bağlı iki ahşap yemek masası ve gömme tezgah ve 20 kişiye kadar alabilen sandalyeler bulunmaktadır.

Birinci katta oval görünümlü bir bölümde üç yatak odası ve bir banyo yer alırken, karşı hacim bir yatak odası, banyo ve yardımcı odası içerir.

İkinci kat, iki farklı merdiven boşluğuyla benzer bir düzene sahiptir.

Daha büyük oval yapının içinde bir oyun odası ve üç yatak odası, diğerinin içinde ise bir ana süit bulunmaktadır.

Michaelis ayrıca merdivenin bir kısmının yanında bir kaydırak ve bir itfaiyeci direği gibi bir dizi eğlenceli unsur da eklemiştir.

Michaelis Boyd 1995'te kuruldu ve stüdyonun Londra ve New York'ta ofisleri vardır.

Stüdyo, Soho House Berlin, Soho Farmhouse ve Babington House'un yanı sıra Brooklyn'deki Williamsburg oteli de dahil olmak üzere dünya çapında birkaç Soho Evi tasarladı.

insaatnoktasi.com bir iştiraki ve ticari markasıdır.