Araba müzesini aratmayacak bir ev

Bangkok'taki Basic House, sahibinin araba koleksiyonunu sergiliyor

Araba müzesini aratmayacak bir ev

Bangkok'ta Brownhouses tarafından kasıtlı olarak sade olacak şekilde tasarlanmış bir konut olan Basic House'un odak noktasını cam duvarlı bir garaj ve avlu oluşturuyor.

Parlak beyaz yüzeyler ve basit formu ile ayırt edilir; tek süs, kapalı bir garajda yer alan bir araba koleksiyonu da dahil olmak üzere kendi eşyalarıdır.

Stüdyonun mimari asistanı Kyrah Chotitawan, "En sıradan malzemeleri seçmek, ancak güzel ve zarif görünmesini sağlamak istedik" dedi.

Kyrah Chotitawan  “Basit ve sıradan malzemelerin güzel formlar oluşturmak için birlikte ne kadar güzel göstermek istedik. “Basic House”, sakinleri için özel ve benzersiz niteliklere sahip sıradan bir evdir” diye devam etti.

Basic House, ince alanlar içeren iki kata sahiptir. Evin dış şekli, tipik bir çocuğun ev çizimine göre modellenmiştir - eğimli çatılı bir kare.

Stüdyo "Binanın tasarımı, çocukların 'temel bir evi' nasıl çizdiklerine dair en basit çocukluk ilhamından gelmektedir - üçgen çatı, dikdörtgen kapı ve yanındaki pencereler" dedi.

Brownhouses, baştan sona parlak beyaz yüzeyler kullanarak, bunun "minimal köklerine sadık" "temiz kesim" bir yüzey sağladığını söyledi.

İçeride, konutun tüm işlevsel ve depolama alanlarını duvarların arkasına gizleyerek minimal bir estetik geliştirildi. Benzer şekilde, koridor ihtiyacını ortadan kaldırmak ve açık ve düzenli iç mekanlar yaratmaya yardımcı olmak için dolaşım bir taraf boyunca konumlandırılmıştır.

Evin odak noktası, açık bir avlu ve cam duvarlı iç garajı içeren zemin kattır. Brownhouses, garajı Thongtour'un geniş araba koleksiyonunu sergileyecek ve evin her tarafına bakacak şekilde tasarladı.

Chotitawan, "Açık garaj arabaların güzelliğinin ve zarafetinin sergilenmesine olanak tanıyor," diye açıkladı. "Ama aynı zamanda, günlük rutini sürdürürken, evdeki kişisel koleksiyonuyla sürekli etkileşim hissi de yaratıyor.”

Bu arada avlu, aileyi evin neresinde olurlarsa olsunlar birbirlerini her iki taraftan da görmelerine izin vererek etkileşime girmeye teşvik etmeyi amaçlıyor.

Aynı zamanda, evden dışarıya, alanı doğal ışıkla dolduran açık bir çatıdan uzanan büyük bir ağaçla, doğa ve dışarıyla bir bağlantı kurar.

Ayrıca zemin katta garaja bitişik bir çalışma alanı ve birinci kata çıkan bir merdiven bulunmaktadır.

Birinci katta, küçük bir tavan aralığına çıkan ikinci bir merdiveni gizleyen çocuklar için bir oyun odasının yanı sıra açık plan bir mutfak, oturma ve yemek alanı bulunuyor.

insaatnoktasi.com bir iştiraki ve ticari markasıdır.