Menemen Aliağa Çandarlı Otoyolu'nda Kamulaştırma Kararı

Karayolları Genel Müdürlüğü Menemen-Aliağa-Çandarlı otoyol projesi kapsamında bazı parsellerde kamulaştırma yapacak. Kamulaştırma kararı resmi gazetede yayınlandı...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İzmir’de gerçekleştirilecek Menemen-Aliağa-Çandarlı Otoyolu projesi için kamulaştırma düğmesine bir kez daha bastı. Yolun yapımı kapsamında güzergah üzerinde bulunan ve kamulaştırma kararı çıkarılan taşınmazların ad ve parsel numaraları belirlendi. Geçtiğimiz Nisan ayında da kamulaştırmalar yapılmıştı. Gelinen yeni süreçte Menemen’in Asarlık, Koyundere, Yahşelli, Belen, Hatundere, Türkelli, Aliağa’nın Helvacı, Bozköy, Samurlu, Güzelhisar, Aliağa, Hacıömerli, Aşağışakran, Yukarışakran, Horozgediği bölgelerinde yüzlerce parselde kamulaştırma yapılacağı açıklandı.

NİSAN’DA 5 İLÇE VE 318 NOKTA KAMULAŞTIRILMIŞTI

Nisan ayında da; Bergama’nın Zeytindağ, Dikili’nin Çandarlı, Menemen’in Yahşelli, Asarlık, Koyundere, Aliağa’nın Samurlu, Çoraklar, Merkez, Bahçedere, Yukarı Şakran, Aşağı Şakran, Bozköy, Horozgediği ve Foça’nın Yenifoça bölgeleri kapsamında 318 noktada kamulaştırma yolu seçilmişti. 

PİYASALAR