1.945,07 TL BIST 100 BIST 100
€15,24 EUR EUR
13,47 $ USD USD
€1,13 EUR/USD EUR/USD
22,36 TL Faiz Faiz
87,98 $ Petrol(brent) Petrol(brent)
23,72 $ Bakır(lb) Bakır(lb)
23,72 $ Gümüş(ons) Gümüş(ons)
136,73 $ Demir Cevheri Demir Cevheri
480,00 $ Gemi Söküm Gemi Söküm
800,83 TL Altın(gr) Altın(gr)

Karaburun Belediyesi'nden online satış hizmeti geliyor!

Ekonomi Muhabirleri Derneği (EMD) İzmir Şubesi üyeleri, Karaburun’u ziyaret ederek Belediye’nin yaptığı çalışmaların ilçenin ekonomik kalkınmasına olan etkisini daha yakından görme fırsatı buldu.

Karaburun Belediyesi'nden online satış hizmeti geliyor!

EMD üyesi gazetecilere ev sahipliği yapan Karaburun Belediye Başkanı İlkay Girgin Erdoğan, toplumun müşterek sesi olan basının, ülkenin içinden geçtiği zor dönemde demokrasinin gelişimine azami faydayı sağlamak üzere özveri ile çalıştığını söyledi.

Nergis Kafe’de düzenlenen kahvaltıda ekonomi basını ile bir araya gelen Erdoğan, Karaburun Belediyesi’nin 119 yıllık tarihinde seçilen ilk kadın belediye başkanı olmanın gururunu yaşadığını belirterek, “Tüm yatırım ve hizmetlerimizi ‘yerelde kalkınma’ vizyonumuza uygun olarak projelendiriyoruz. İlk icraatlarımızdan biri Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü’müzü kurmak oldu. İlçemizdeki tarım ve hayvancılığın geliştirilmesi, insanımızın köyünde ve toprağında doyması, ekmeğinin büyütülmesi ilk önceliğimizdir.” dedi.

Seçim öncesinde Karaburun halkına vaat ettiği yatırım ve hizmetler arasında; tamamlananlar ve yatırıma başlananların oranının yüzde 75’i bulduğunu kaydeden İlkay Girgin Erdoğan; Eğlenhoca Zeytinyağı Fabrikası’nın açılması ve Keçi Peyniri Mandırası’nın kapasitesini artırıcı yatırımların, ilçenin en önemli ürünleri olan keçi sütü, zeytin ve zeytinyağında üretim artışına da sebep olduğunu vurguladı.

ÇOK YAKINDA ONLİNE SATIŞ

Keçi Peyniri Mandırası’nın Eğlenhoca, Karaburun ve Mordoğan’da bulunan satış noktalarındaki ürünlerine vatandaşların yoğun ilgi gösterdiğini anımsatan Erdoğan, süt işleme kapasitesini günlük 3 tondan 4 tona, peynir üretim kapasitesini ise 19 tondan 33 tona çıkardıklarını söyledi.

Başkan Erdoğan, teknik altyapı çalışmaları devam eden internet sitesi ile çok yakında Türkiye’nin her yerine ürün gönderebileceklerinin de müjdesini verdi.

Adı Karaburun ile özdeşleşen nergis ve hurma zeytinin markalaşması için İzmir Büyükşehir Belediyesi ile koordineli çalışmalar yürüttükleri bilgisini veren İlkay Girgin Erdoğan, pandemi döneminin sağlıklı ve ucuz gıdaya erişimin ne kadar hayati önem taşıdığını gösterdiğine dikkat çekti.

Türkiye’nin tarım politikasının da pandemi döneminden çıkarılan dersler ile sil baştan kurgulanması gerektiğini sözlerine ekleyen Erdoğan, şu değerlendirmeyi yaptı:

“İNSANIMIZ YAŞADIĞI YERDE DOYMALI”

“Cebinizde paranız olmasına rağmen istediğiniz tarım ve hayvancılık ürününü satın alamayacağınız yepyeni bir döneme girdik. Üreticimizi toprağına, hayvanına, köyüne küstürmeden yerinde ekmeğini kazanacağı bir düzeni mutlaka kurgulamak zorundayız. İnsanımız yaşadığı yerde doymalı. Ailesini geçindirecek bir gelir seviyesine mutlaka ulaşmalı. Biz Karaburun Belediyesi olarak kısıtlı olanaklarımızı azami verimlilikte kullanarak, ilçemizin yerelde kalkınma hedefine katkı sunmaya, insanımızın aşını ve ekmeğini büyütmeye çalışıyoruz. İlçemiz ekonomisinde çok önemli bir payı olan keçi yetiştiriciliğini özendiriyor, destekliyor, üreticimizin sütünü piyasa fiyatının çok üzerinde alıyoruz. Üreticimiz tüccarın elinde oyuncak olmasın diye, ‘Tüccar ne veriyorsa biz daha fazlasını veriyoruz’ diyoruz. Mandıramızda üretilen ürünleri çok yakında kendi markamızla İzmir’de açacağımız satış noktalarında vatandaşlarımızla buluşturmak istiyoruz.”

TARIMSAL KALKINMADA YEREL YÖNETİMLERİN ÖNEMİ BÜYÜK

EMD İzmir Şubesi Başkanı Murat Demircan da ev sahipliği için Karaburun Belediye Başkanı İlkay Girgin Erdoğan’a teşekkür ederken, yerel yönetimlerin tarım sektörünün gelişimine büyük etkisi olduğunu vurguladı.

Belediye bünyesinde bulunan Zeytin ve Zeytinyağı Tesisi ile Keçi Peyniri Mandırası’nda yapılan üretimleri görmekten mutluluk duyduklarını belirten Demircan, bu tür geziler ile dernek üyesi gazetecilerin hem hoş bir hafta sonu geçirdiklerini hem de kentin yerel dinamiklerine daha yakından tanık olduklarını dile getirdi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı

Bu içeriğe sadece +plus aboneler erişebilir.

Piyasalara dair düşüncelerinizi paylaşmak ve daha fazla yoruma ulaşmak için hemen ABONE OLUN!
ABONE OLUN Zaten bir hesabınız varsa Oturum Açın

En çok okunan haberler

ABD Ticaret Bakanlığı çip sıkıntısının devam edeceği konusunda uyardı

25 Ocak 2022 Salı

2022 Yılı için en yüksek ücret zammı otomotiv ana sanayi ve yan sanayi sektörlerinde gerçekleşecek!

23 Ocak 2022 Pazar

ELDER "kademeli elektrik tarifesi" ile ilgili soruları yanıtladı

22 Ocak 2022 Cumartesi

Türk imzası taşıyan Ukrayna'nın en büyük köprüsü açıldı

23 Ocak 2022 Pazar

Doğal gaz krizi büyüyor!

22 Ocak 2022 Cumartesi
İzleme Listesi
Genişlet
İzleme listeniz boş

Favori emtialarınızı hızlı erişim için ekleyin ve son fiyat değişim haberlerini kaçırmayın.


Takip ettiğiniz haber kategorisi bulunmuyor
Bildirim Tercihlerini Düzenle

Global Demir Çelik Borsaları

Demir Çelik Endeksleri, Fiyat ve Haberleri

E-Bülten Aboneliği
En güncel haberleri ve günlük demir fiyatlarını e-posta ve sms olarak almak için kayıt olun.
Geri Bildirim
Şimdi Plus Abonesi Olun!
3 gün ücretsiz deneyin!
Şimdi Abone Olun
Tarafsız Fiyatlar
Haberdar Olun
İl Demir Fiyatları
Yorumlar ve Analizler
Şimdi Abone Olun