Virüs Çağında İnşaat

Koronavirüs pandemisi inşaat için benzeri görülmemiş zorluklar ortaya çıkarsa da şirketler uyum sağlıyor.

Virüs Çağında İnşaat

Koronavirüs pandemisi inşaat için benzeri görülmemiş zorluklar ortaya çıkarsa da şirketler uyum sağlıyor.

Zorunluluklar yaşayan yerlerde bile kritik altyapı ve hastaneler gibi temel yapıların devam etmesi gerekir.

Moralin arttırılması ve en iyi uygulamaların paylaşılması ruhu ile okuyucuları, şirketlerinin virüs çağında işlerini nasıl yönettiklerine dair hikayelerini anlatmaya davet ediyoruz.

Kanada'nın Nova Scotia eyaletindeki Halifax merkezli bir inşaat ve koruma şirketi olan Heritage Building & Consulting Services Inc.'in başkanı Ken Smyth FCIOB ile başlıyoruz.

Nova Scotia kısa süre önce olağanüstü hal ilan etti, ancak inşaatın devam etmesine izin verildi.

Şirketi, Kanada'nın en büyük konut kiralama şirketlerinden biri için boş konut stokunu yenilemeye başladı.

İşte Ken Smyth FCIOB’un beyanlarına göre Kanada inşaat işlerinde son durum:

“Bir aile şirketi olarak, bu belirsiz zamanlarda ekiplerimiz ve aileleri için bir düzeyde normallik sağlamak için elimizden gelenin en iyisini yapıyoruz. Ekiplerimizin güvenliği ve sağlığı bir önceliktir ve sanitasyon, el yıkama ve sosyal mesafeyle ilgili hükümet tavsiyelerini takip ediyoruz.

Operatör sayısını her zaman üç kişiyle sınırlandırıyoruz ve birbirlerinden en az iki metre uzakta durmaları gerekiyor. Bu bir zamanlama zorluğu oldu ve işler biraz daha uzun sürüyor.

Mülke girmeden önce, her birimin en az üç gün boş kalmasını sağlıyoruz, çünkü virüsün üç güne kadar yüzeylerde yaşayabildiğini biliyoruz. Daha sonra tüm yüzeyleri dezenfekte ediyor, mendil, sabun, eldiven ve maskeleri girişe yerleştiriyoruz ve mülke giren herkesin temizlendiğinden emin oluyoruz.

İş başladıktan sonra, mülk kapıları sadece randevu ile açılabiliyor.

Tedarikçiler malzemeleri dışarıda bırakıyor ve sürücülerin biz dışarı çıkmadan önce gitmesini bekliyoruz ve malzemeleri içeri almadan önce her şeyi siliyoruz. Bazı durumlarda, bu malzemeleri kullanmadan önce üç ila dört gün bekletebiliyoruz.

Hepimiz bunu atlatacağız ve geçecek. Güvende kalın ve mesafenizi koruyun !! ”

 

insaatnoktasi.com bir iştiraki ve ticari markasıdır.