Virgin Hyperloop 800 dönümlük bir alana kurulacak

Hyperloop yeni ortaya çıkan bir teknoloji olsa da, şirketler, destek sayesinde kısmen bunu gerçeğe dönüştürme yolunda ilerledi...

Virgin Hyperloop 800 dönümlük bir alana kurulacak

Virgin Hyperloop geçen ay, West Virginia'daki Hyperloop Sertifikasyon Merkezini (HCC), inşaatın önümüzdeki yıl başlaması beklenen 800 dönümlük bir alanda kuracağını duyurdu. Bu duyuru, ABD Ulaştırma Bakanlığı tarafından Temmuz ayında ortaya çıkan çeşitli ulaşım seçenekleri ve bunların geniş kullanım için nasıl düzenlenip güvenli hale getirilebileceğiyle ilgili bir kılavuz raporun ardından geldi.

Rapor, hyperloop'un "diğer ulaşım modlarından ve (bazı durumlarda) ulaşım dışı sektörlerden mevcut (teknik) standartların yeniden kullanılması, değiştirilmesi ve entegrasyonu yoluyla" mevcut ulaşım sistemine güvenli bir şekilde entegre edilebileceğini söylüyor. Giegel, başarılı testle birleştiğinde zeminin nasıl hazırlandığını gösterdiğini söyledi.

Giegel, "Bunu yapmak için bir şirket kuramayacağınız, işe yarayacak bir sistem kuramayacağınız konusunda sürekli olarak meydan okuduk," dedi. "Bunu birkaç yıl önce yaptık, ancak daha sonra yolcular için güvenli hale getiremedik, insanları koyamadık, regülatörü bulamadık. Ve son birkaç yıldır bunu tutarlı bir şekilde yapıyoruz."
Hyperloop teknolojisi ve yolcu deneyimi üzerine araştırma ve testler devam edecek ve Luchian, şirket "insanların daha önce hiç sahip olmadığı bir deneyim yaratmaya" çalıştığı için bu hafta sonu yapılacak testin "çok önemli" olacağını söyledi. Luchian, bu büyük olasılıkla son bölmelerin pencereli olup olmayacağı ve başka hangi tesislerin mevcut olduğu konusunda bir tartışma içereceğini söyledi.

Luchian, "İlk kişi olmak bana bu kadar yeni bir şey denemenin ve tam olarak anlayamayacağınız teknolojiye inancınızı koymanın nasıl bir şey olduğu konusunda daha büyük bir empati duygusu verdi." dedi.

insaatnoktasi.com bir iştiraki ve ticari markasıdır.