Tarlabaşı Projesi'nin İlk Etabı 2016'da Bitecek

İstanbul'un tarihi dokusuyla öne çıkan semtlerinden Tarlabaşı'nın dönüşümü için hayata geçirilen Tarlabaşı Kentsel Yenileme Projesi'nin ilk etabında yer alan ofis bölümleri 2016 yılı sonuna doğru bitirilecek.

Tarlabaşı Projesi'nin İlk Etabı 2016'da Bitecek

Beyoğlu Belediyesi öncülüğünde hayata geçirilen Tarlabaşı Kentsel Yenileme Projesi'nin (Tarlabaşı360) ilk etap inşaatı devam ediyor.

Proje genelinde, Tarlabaşı'nda bulunan 9 yapı adasında, 20 bin metrekarelik alandaki 210'u tescilli olmak üzere 269 yapıda, yenileme ve restorasyon çalışmaları yapılıyor.

Otopark alanlarının tamamının yeraltında olduğu projede, ilk etapta yer alan ofis bölümleri, 2016 yılı sonuna doğru, rezidans bölümleri ise 2017 sonuna doğru tamamlanacak.

Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, projenin bölgeye çok büyük kıymet kattığını belirtti.

Demircan, "20 bin metrekarelik bir alanı kapsayan projede, yolun altında otoparklar var. 'Otopark problemi var' diye Tarlabaşı'nda hayat durmuştu. Oysa bakın Tarlabaşı'ndaki sokaklar dış cephesi orijinaline uygun olarak restore edildi. Yerin altı oyulup, otopark yapılacak. Binalar da içten birleştirilip iç bahçeler gerçekleştirilecek. Binaları içten daha kullanışı hale getirdik ama bunu tarihi mirasa sahip çıkarak başardık. Bu kendi çapında bir devrimdir. Türkiye ve dünya için de örnek teşkil edecektir" diye konuştu.

insaatnoktasi.com bir iştiraki ve ticari markasıdır.