’Stoneline Stand Tasarımı Öğrenci Yarışması’’ Düzenlenen Ödül Töreni İle Sahiplerini Buldu

Doğal taş alanında dünyada ve Türkiye’de önemli bir konuma sahip olan STONELINE firmasının ilkini düzenlediği Stonline İzmir Marble Fair 2020 Stand Tasarımı Öğrenci Yarışması, 22 Şubat 2020 tarihinde yapılan Kolokyum ve Ödül Töreni ile sonuçlandı. Yarışmada dereceye giren öğrencilere Kolokyum ardından ödülleri takdim edildi.

’Stoneline Stand Tasarımı Öğrenci Yarışması’’ Düzenlenen Ödül Töreni İle Sahiplerini Buldu

Stonline İzmir Marble Fair 2020 Stand Tasarımı Öğrenci Yarışması, Kolokyum ve Ödül Töreni 22 Şubat 2020 tarihinde Stonline  firmasının Ayazağa’daki showroomunda gerçekleştirildi.

Stonline Genel Müdürü Mehmet Bayrak’ın açılış konuşmasının ardından Kolokyum’a geçildi. Kolokyum, Jüri Başkanı Doç. Dr. Deniz Dokgöz’ün yaptığı genel değerlendirme ile başladı ve tüm jüri üyelerinin değerlendirmeleriyle devam etti. Kolokyum ardından öğrencilere ödülleri takdim edildi.
Yarışmada, ilk üç ödülün yanında beş projeye de Eşdeğer Mansiyon Ödülü verildi.
Yarışmaya katılan tüm projeler, 22 Şubat tarihinden itibaren 15 gün süre ile Stonline Art Gallery’de sergileniyor.
Katılan tüm projelere yarışma kitabında da yer verildi. Kitap, sergi ziyaretçilerine armağan edilmektedir. Kitabın dijital versiyonuna www.stoneline.com.tr adresinden ulaşılabilir.

Yarışma Hakkında:
Yarışmanın konusu; doğal taş alanında dünyada ve Türkiye’de önemli bir konuma sahip olan Stonline firmasının Marble İzmir Fuarı’nda ürünlerinin sergileneceği fuar standının tasarlanması idi.
Yarışma; mimarlık, iç mimarlık ve endüstri ürünleri tasarımı öğrencilerinin doğal taş alanında yenilikçi fikirler üretmelerini, gelecekte tasarımlarında kullanacakları malzemelerden biri olan doğal taşı tanımalarını, doğal taşa bakış açılarını geliştirerek, yaratıcı genç tasarımcıları teşvik etmeyi amaçlıyor. Gelenekselleştirilmesi düşünülen yarışma ile özgün tasarımların yaratılması için bir platform oluşturulması hedefleniyor.
Yarışma serbest, ulusal ve tek aşamalı olarak düzenlendi. Yarışmaya 43 üniversiteden, 149 öğrenci, 94 proje ile katıldı. Jüri tarafından yapılan değerlendirme sonucunda ilk üç ödülün yanında beş proje de Eşdeğer Mansiyon Ödülü’ne layık görüldü.

Yarışma, Yükseköğretim Kurulu’na bağlı (TC ve KKTC’de yer alan) üniversitelerin mimarlık, iç mimarlık, iç mimarlık ve çevre tasarımı ve endüstri ürünleri tasarımı lisans programlarında öğrenim gören tüm öğrencilere açık olarak gerçekleşti.

ÖDÜLLER:
Birincilik ödülü:

10 sıra numaralı ve 12445 rumuzlu
Abdullah Kahraman (Yıldız Teknik Üniversitesi)
Ali Enver Serttaş (Yıldız Teknik Üniversitesi)
Emirhan Alp (Yıldız Teknik Üniversitesi)
Enver Yiğit Doğan (Yıldız Teknik Üniversitesi)

İkincilik ödülü:
85 sıra numaralı 90216 rumuzlu
Ece Avcı (İstanbul Teknik Üniversitesi)

Üçüncülük ödülü:
62 sıra numaralı 52013 rumuzlu
Ece Kandemir (Dokuz Eylül Üniversitesi)
Ezgi Güven (Dokuz Eylül Üniversitesi)

Eşdeğer mansiyon:
23 sıra numaralı 16884 rumuzlu
Büşra Yiğit (Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi)

Eşdeğer mansiyon:
30 sıra numaralı 21123 rumuzlu
Hasan Oğuzhan Bektaş (Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi)

Eşdeğer mansiyon:
61 sıra numaralı 48635 rumuzlu
Alp Buğra Nazar (İzmir Ekonomi Üniversitesi)
Gizem Çalışkan (İzmir Ekonomi Üniversitesi)

Eşdeğer mansiyon:
83 sıra numaralı 84627 rumuzlu
Taha Nacar (İstanbul Teknik Üniversitesi)
Talia Nur Koç (İstanbul Teknik Üniversitesi)

Eşdeğer mansiyon:
90 sıra numaralı 98073 rumuzlu
Murat Yavuz Ulukuş (Dokuz Eylül Üniversitesi)

SEÇİCİ KURUL ÜYELERİ VE RAPORTÖRLER

Danışman Seçici Kurul Üyeleri; Mehmet Bayrak (Genel Müdür, Stoneline), Levent Özen (Satış ve Pazarlama Koordinatörü, Stoneline), Alper Ozuloğul (İhracat Müdürü, Stoneline), Cem Günübek (Grafik Tasarımcı-Kreatif Danışman, Stoneline), Feride Önal (Prof. Dr., İGÜN),
Asil Seçici Kurul Jüri Üyeleri; Burçin Cem Arabacıoğlu (Prof. Dr., MSGSÜ), Şen Yüksel (Doç. Dr., Beykent Üniversitesi), Deniz Dokgöz (Doç. Dr., DEU), Sinan İzgi (Y. Mimar, AURA İstanbul), Yıldırım Gigi (Y. Mimar), Jale Kulin (İç Mimar, AURA İstanbul), Mehmet İstemi (Endüstri Ürünleri Tasarımcısı)
Seçici Kurul Yedek Üyeleri; Evin Eriş (Dr. Öğr. Üyesi, FBÜ), Arsal Arısal (Dr. Öğr. Üyesi, İGÜN), Berke Yarıkkaş (İç Mimar)

Raportörler; Duygu Çıbuk (Öğr. Gör, İGÜN), Anday Türkmen (Öğr. Gör. İGÜN), Özgün Özbudak (Öğr. Gör., İGÜN)
 

PİYASALAR