Orta Doğu Bölgesinde Yaklaşan Mega Projeler

HSBC, Etihad Rail ulusal demiryolu ağının İkinci Aşama D Paketi için inşaat işleri ve inşaat sözleşmesi için ihale edilen yükleniciler için 558 milyon dolarlık bir işletme sermayesi paketi yapılandırdı. Konuya ilişkin tüm detaylar www.insaatnoktasi.com haberimizde...

Orta Doğu Bölgesinde Yaklaşan Mega Projeler

BİRLEŞİK ARAP EMİRLİKLERİ

Proje: Etihad Ray Paketi D
Değer: 558.000.000 USD
Müşteri: Etihad Rail Company
Web sitesi: www.etihadrail.ae

HSBC, Etihad Rail ulusal demiryolu ağının İkinci Aşama D Paketi için inşaat işleri ve inşaat sözleşmesi için başarılı bir şekilde ihale edilen yükleniciler için 558 milyon dolarlık bir işletme sermayesi paketi yapılandırdı ve finanse etti. Bu işletme sermaye paketi ile birlikte demiryolu hattı inşaatı başladı. Etihad Demiryolu Paketi D, Fujairah ve Khorfakkan limanlarını Sharjah ile Dubai sınırındaki pan-Emirates ağına bağlayan, Dubai, Abu Dabi ve Suudi Arabistan ile BAE sınırına bağlantı sağlayan 145 km'lik bir demiryolu hattının inşasını içeriyor.

SUUDİ ARABİSTAN

Proje: Cidde Hastane İnşaatı
Değer: 266.000.000 USD
Müşteri: Al Murjan Group
Web sitesi: www.almurjan.com

Suudi merkezli Al Murjan Group, İngiliz sağlık grubu Mediclinic International'ın bir birimi olan Mediclinic Middle East ile Cidde şehrinde 80.000 metrekarelik bir alanda 200 yataklı bir hastane kurmak için anlaştı. Uluslararası standartlara uygun olarak tasarlanan ve tamamlanacak olan hastane, genel cerrahi, dahiliye, kardiyoloji, ortopedi, kadın doğum ve jinekoloji, pediatri, acil ve travma bakımı dahil olmak üzere kapsamlı yatan ve ayakta tedavi hizmetleri sunan sekiz kattan oluşacaktır.

BİRLEŞİK ARAP EMİRLİKLERİ

Proje: Dubai Studio City'de Olivara Residences&Park İnşaatı
Değer: 99.400.000 USD
Müşteri: Palma Holding Limited (PALMA)
Web sitesi: www.palmaholding.com

Olivara Residences&Park, stüdyo, bir ve iki yatak odalı daireler artı bir kulüp binası ve parktan oluşan 250 birimlik dört alçak binadan oluşan bir kümedir.

Proje, fonksiyonel alanları farklı kaplamalar ve detaylarla birleştirerek olağanüstü olanaklar, fitness tesisleri ve mükemmel kiralama oranları sunuyor. Palma Holdings'e göre, proje içindeki iç mekanlar bol miktarda güneş ışığı alan ve park manzaralarını genişleten büyük cam pencerelerle tasarlandı.

Olivara Konutları'nın ilk bölgesi, gösterime ve çeşitli birimleriyle taşınmaya hazırdır. İkinci bölge ise yapım aşamasındadır ve 2020 yaz sonuna kadar hazır olması planlanmaktadır.

UMMAN

Proje: Umman'da Beş Sağlık Ürünleri Fabrikası İnşaatı
Değer: 66.000.000 USD
Müşteri: Sağlık Bakanlığı
Web sitesi: www.moh.gov.om

Umman'da Sağlık Bakanlığı 2025 yılına kadar yerli ilaç sanayii üretimini kullanılan ilaçların yüzde yirmisine yükseltmek istedi. Şu an ülkede kullanılan ilaçların sadece yüzde altısını üretiyor.

İnşa edilecek olan beş fabrika, hastanelerdeki ve evdeki hastalara acil tıbbi bakım sağlamak için gerekli olan çeşitli ilaçlar ve hasta kitleri üretecek. Fabrikalardan biri intravenöz ve diyaliz çözümleri yapacak. Fabrikalardan bir diğeri ise kanser ilaçlarının üretimi içindir.

Başka bir fabrika hap, kapsül ve şurup üretirken ilaç endüstrisinde kullanılan hammaddelerin üretimi için bir fabrika ve enjeksiyonlar gibi tıbbi gereksinimler için başka bir fabrika olacaktır.

BİRLEŞİK ARAP EMİRLİKLERİ

Proje: Bölgesel Soğutma Tesisi Projesi
Değer: 53,600,000 USD
Müşteri: Emirates Central Cooling Systems Corporation
Web sitesi: www.empower.ae

İşin kapsamı Dubai, Uluslararası Medya Üretim Bölgesi'nde bulunan bir bölgesel soğutma tesisi (DCP) inşaatı olacak. Yeni tesis, müşterilere bölgede hizmet vermek için toplam 47.000 Soğutma Tonu (RT) kapasitesine sahip olacak. Tesis, uluslararası standartlara uygun olarak inşa edilmiştir ve LEED Gold sertifikası almaya çalışmaktadır. Tesiste iki adet Termal Enerji Depolama (TES) tankı görev yapacak; bu teknoloji, yoğun ve sakin saatlerde optimizeye yardımcı olur ve böylece enerji tasarrufu sağlar. Arıtılmış Atıksu Arıtma Tesisi (TSE) teknolojisi, tesis işletiminde, içme suyunu korumak ve gelecek nesiller için kaynakları korumak için de kullanılacaktır.

insaatnoktasi.com bir iştiraki ve ticari markasıdır.