Hak Sahiplerine Kiraları Ödeniyor

Mamak Belediyesi, iki ayrı kentsel yenileme projesi kapsamında 5 farklı mahallede kira yardımlarını başlattı. Altıağaç-Karaağaç-Hüseyingazi Kentsel Yenileme Projesi ve Gülseren-Anayurt Kentsel Yenileme Projesi kapsamında kira yardımı alacak vatandaşlara müjdeyi Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül verdi. Mahalle sakinleriyle bir araya gelen Akgül, TOKİ ile yürütülen proje kapsamında her adımda vatandaştan onay alınarak, Türkiye’nin en güzel mahallelerini inşa ettiklerini kaydetti. Toplantıya Akgül’ün yanı sıra Ak Parti Mamak İlçe Başkanı Muhammed Abdullah Özer, Başkan Yardımcıları Erdoğan Karadağ ve Aydın Demir, muhtarlar ve çok sayıda mahalleli katıldı.

Hak Sahiplerine Kiraları Ödeniyor

480 lira kira yardımı yapılıyor

Kentsel yenileme projesi kapsamında yenilenecek Gülseren, Anayurt, Altıağaç, Karaağaç, Hüseyingazi mahallesi sakinleriyle bir araya gelen Akgül, “Kira yardımlarımız Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızla görüşmelerimiz sonucu tamamlandı. Ödenecek kira bedeli 480 lira olarak belirlendi. Yardımlar 24 ay boyunca devam edecek. Şu an için 1773 hak sahibi kira yardımı alacak. Anlaşmalar devam ettikçe kira yardımı alacak hak sahiplerinin sayısı da artacak” diye konuştu.

Rüya gibi yerleşim alanı

İki ayrı kentsel yenileme projesiyle beş mahallede rüya gibi yerleşim alanlarının oluşturulacağını kaydeden Akgül, “Bizim derdimiz vatandaşımızın daha refah alanlarda yaşaması. Yükselen konutlar beraberinde yeni bir kültürü de getirecek. Mamak bu hızlı dönüşümle yemyeşil ve modern bir ilçe oluyor. Vatandaşlarımızın isteklerini, çıkarlarını ve faydalarını asla göz ardı etmiyoruz. Bizler konut değil, yaşam alanları oluşturuyoruz” dedi.
 

insaatnoktasi.com bir iştiraki ve ticari markasıdır.