Gültepe Planlarına Onay

Uzun yıllardır kentsel dönüşüm bekleyen Konak Gültepe'nin imar planları, Büyükşehir Belediye meclisinden oy birliği ile geçti...

Gültepe Planlarına Onay

Konak Belediye Başkanı Abdül Batur'un göreve gelir gelmez revize ederek ilçe belediye meclisinden geçirdiği Gültepe planlarına Büyükşehir Belediyesi'nden de onay çıktı. Yeşil alan miktarının 0,86 metrekareden 9 metrekareye kadar çıkarıldığı kentsel dönüşüm imar planları, AK Parti grubunun da desteğiyle oy birliği ile Büyükşehir Belediye Meclisi'nde kabul edildi.

HANGİ MAHALLELERİ KAPSIYOR?

Buna göre Konak Belediye Meclisi'nin 06 Aralık 2019'da aldığı meclis kararı ile uygun gördüğü Çınartepe, Atamer, Millet, Murat, Trakya, Anadolu, Saygı, Mehmet Akif, Ulubatlı, Yirmialtı Ağustos, Yavuz Selim, Zeybek, Huzur ve Cengiz Topel Mahallerini kapsayan, Gültepe Bölgesi 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı Revizyonu önerisinin değişiklikle oybirliği ile uygun bulundu.

BAŞKAN BATUR'UN ZAFERİ

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer de Gültepe planları ile ilgili büyük emek veren Konak Belediye Başkanı Abdül Batur'a 'Hayırlı olsun' temennisinde bulundu. İzmir Büyükşehir Belediyesi AK Parti Grup Sözcüsü Fatih Taştan ise planlarda eksikler olmasına rağmen acil ve elzem olması duygusuyla planlara destek verdiklerini açıkladı. Taştan, "Plan iptalini bile gündeme getirebilecek risklere rağmen doğru işlere desteğimizi sürdürmek amacıyla onay veriyoruz" diye konuştu.