''Faizsiz, Kredisiz, Peşinatsız Ev Sahibi Yapıyoruz''

İnşaat Noktası olarak medya partnerleri arasında yer aldığımız İnşaat ve Konut Konferansı'nda konuşan Fuzulev Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Akbal ''Sıfır konut satışları canlandı''dedi.

''Faizsiz, Kredisiz, Peşinatsız Ev Sahibi Yapıyoruz''

Enflasyon Yılın İkinci Yarısında Tekli Rakama Düşebilir

Fuzulev Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Akbal ''Yılın sonuna geldiğimizde gördük ki banka kredi faizlerinin geldiği son nokta ile yeni yıla büyük bir umutla girdik. Bu umudun bir dayanağıda enflasyonun yılın ilk altı ayından sonra tekli rakamlara düşeceğini tahmin etmemiz oluyor. Alınan tedbirlerle döviz 2019 yılı sonunda 5.8'ler de kapandı. Burada süreci tetikleyen bazı faktörler var. Doğu Akdeniz ekonomi açısından enerji için büyük önem taşıyor. En büyük cari açıklara sebep veren enerji sektöründe 40 milyara yakın ithalat söz konusu. Bu durum minimuma indiğinde ekonomi de büyük kalkınma yaşanacak.


''Konut Stokları Günden Güne Eriyor''

Gayrimenkul sektörüne değindiğimiz de önemli olan stokların erimesi. Son çeyrekte bir kaç ihaleye girdik. Temmuz Ağustos döneminde rakamlar çok düşük olmasına rağmen alıcı bulamazken son çeyrekte fiyatın iki katı olmasına karşın talep ve alıcıyla kavuştu. Yurt dışı yaptırımlarının üstesinden geleceğimize inanıyoruz. Özellikle sıfır konutlarda yaşanan faiz düşüşü piyasayı canlandırdı.

''Faizsiz Finans Sistemi ile Sektörün Öncüsü Konumundayız''

''Faizsiz Finans Sistemi'' dediğimiz sistemimizle çalışıyoruz. Yeni dönemde faizsiz sistemler trend olacak. Yeni argümanlarla kurumsal anlamda destek geldiği taktirde ön plana çıkacak. Fuzulev'de sektörün önemli bir oyuncusu. Tamamen paylaşım ekonomisine dayalı bir sistem. Altın gününü baz aldık. Bunu ekonomiye nasıl kazandırabiliriz diye düşündük ve çalışmaya başladık. 1992 yılında Fuzul şirketler grubu bünyesinde faaliyete başlayan Fuzul Otomotiv, otomotiv sektöründe faizsiz ve yenilikçi modelleriyle kısa sürede sektörde öncü konuma geldi. Otomobil sahibi olmak isteyen ancak kredi alamayan ya da bütçesi olmayan herkesi araç sahibi yapmak için yola çıktık. Araç ile başlayan sistemimizle milyonlarca insanı araç sahibi yaptık. Bunu neden konut için yapmayalım dedik ve yola çıktı. Geliştirdiğimiz sistemlerle faizsiz peşinatsız kredisiz sistem ile Türkiye'nin bir çok noktasında sadece bizim projelerimizden değil tüm firmalardan ev satın alabiliyorlar. Halkın temel yapısına uygun olduğu için kolay kabul gördü. Türkiye büyümeyi yine gayrimenkul, inşaat sektörü üzerinden gerçekleştirecek. Devletin yüzbin konut projesi de bunun en büyük ispatı denilebilir.'' şeklinde konuştu.

Haber: Ayşe Nur Ustaoğlu

insaatnoktasi.com bir iştiraki ve ticari markasıdır.