Emlak ilanı verirken dikkat etmeniz gerekenler

İnternette gördüğümüz birbirinden yaratıcı ilanlar bir kenarda dursun, biz emlak ilanı verirken dikkat etmeniz gerekenlere göz atalım.

Emlak ilanı verirken dikkat etmeniz gerekenler

İnternetin hayatımıza girmesiyle bizler de her konuda dijitale çok hızlı adapte olmaya başladık. Bu birçok sektöre olduğu gibi emlak ve gayrimenkul sektörüne de ivme kazandırdı. Sokak sokak gezerek emlakçı dolaşmaktansa herkes akıllı telefonlarından ya da bilgisayarlarından satılık ve kiralık ilanlarını incelemeye başladı.  İnternette gördüğümüz birbirinden yaratıcı ilanlar bir kenarda dursun, biz emlak ilanı verirken dikkat etmeniz gerekenlere göz atalım.

Öncelikle dikkat çekici bir ilan başlığı belirleyin!

İlanınızı ziyaret edecek kişiler öncelikle başlığınıza bakar. Verdiğiniz ilan başlığı bilgi içerikli ve etkileyici olmalıdır. Bu tür ilanlar ziyaretçilerde ilanınızı inceleme isteği uyandıracaktır.

İlan içeriğinizde yalan beyanda bulunmayın!

İlanlarınızda aşırı abartılı, gerçekliği yansıtmayan bilgiler kullanmayın. Eğer insanların ilanınıza tıklamasını istiyorsanız doğru ve doğal bir ilan tercih edin.

Fiyatları şişirmeyin!

Emlak ilanınız için fiyat belirlerken önce aynı çevredeki satılık ya da kiralık ilanlar arasında fiyat araştırması yapın. Aşırı yüksek fiyat belirleyerek insanların ilanınızı incelemeden gitmesine neden olmayın.

Fotoğrafların çözünürlükleri çok önemli!

Düşük kaliteli fotoğraflar ilanınızın değerini düşürecektir. Göze daha çok hitap eden yüksek çözünürlüklü fotoğraflar insanlarda merak uyandıracak ve ilanınıza çekecektir.

Sadece salonun fotoğrafını çekip ilana eklemeyin!

İnternetteki ilanlardan ev arayan birisi asla birkaç fotoğraf ile yetinmez. Alıcılar evin her yerini görmek isterler ve bu yüzden sadece salonun, mutfağın fotoğraflarının olduğu ilanları incelemeden geçerler. Gerçekten iyi bir ilan oluşturmak istiyorsanız evi tüm detaylarıyla çekerek ilana koyun.

Adres bilgilerinizi kontrol edin!

Ev alacak kişiler il, ilçe hatta mahalle filtrelemelerini kullanarak arama yaparlar. Yanlış adres bilgisi vermeniz halinde ilanınız yanlış kişiler tarafından görüntülenecek ve potansiyel müşterilerinizi kaçırmanıza neden olacaktır. Bu yüzden ilanınızın konumunu, harita kaydını kontrol etmeden yayınlamayın.

insaatnoktasi.com bir iştiraki ve ticari markasıdır.