TEKFEN Azerbaycan'da Büyük Proje Aldı

Tekfen Holding'in bağlı ortaklığı Tekfen İnşaat'ın % 40 iştiraki olan Azfen, Azerbaycan'da 237 Milyon Dolar değerinde inşaat ve montaj işleri gerçekleştirecek. Tüm detaylar haberimizde…

TEKFEN Azerbaycan'da Büyük Proje Aldı

Şirketin açıklaması Kap'ta şu ifadelerle yer aldı: "Bağlı ortaklıklarımızdan Tekfen İnşaat ve Tesisat A.Ş.'nin %40 oranında iştiraki olan Azfen JV, Haydar Aliyev Rafinerisi'nin Modernizasyon ve Yenileme Projesi B Paketi kapsamında Tecnicas Reunidas şirketinin alt yüklenicisi olarak, inşaat ve montaj işlerini toplam yaklaşık 237 milyon ABD Doları sözleşme bedeli ile üstlenmiştir. "

Günümüzde Tekfen Holding A.Ş.'nin bir yan kuruluşu olan Tekfen İnşaat ve Tesisat A.Ş.; Türkiye, Ortadoğu, Kuzey Afrika, Kafkasya ve Orta Asya, Doğu ve Orta Avrupa'da büyük başarıları olan uluslararası bir yüklenici olarak saygın bir isimdir. Geniş çaplı faaliyetleri ağır inşaat işlerinden rafineriler ve petrokimya tesislerine; uydu kentlerden büyük endüstriyel işleme tesislerine, boru hatları ve deniz yapılarından güç tesisleri, elektrik ve iletişim işlerine kadar çeşitlilik göstermektedir.

Kardeş şirketleri ve stratejik ortaklıklarıyla beraber Tekfen hizmetlerini dünya çapında çok çeşitli müşterilere kadar ulaştırabilmektedir.