İzmir Gümrük Müdürlüğü’nden Yeni Karar

T.C. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Ege Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü tır işlemlerinin yarattığı sorunların çözümü için yeni uygulamalar ortaya koydu.

İzmir Gümrük Müdürlüğü’nden Yeni Karar

İzmir Alsancak Limanı’nda yer alan İzmir Gümrük Müdürlüğü’nün kapasitesinin üzerinde işlem hacmi ile mücadele ettiği açıklandı. Tır işlemlerinin liman çevresi trafik yoğunluğunu artırarak şehiriçi trafiği zorladığı belirtildi.

 Alsancak Limanı’ndaki geçici depolama yeri, taşıt üstü işlem yapılan mevcut saha ve tır parkı sahalarının idareye mesafesi ile bu yerlerin kantar ve teknik donanımları ve personel sayılarının yetersizliği nedenleriyle sorunun çözümü adına bazı kararlar alındı.

Ege Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü,  Tır ihracat ve ithalatında ; ihtisas uygulaması , özel tertibatlı antrepo veya firmaya ait özel antrepodan işlem yapmayı gerektirmeyen işlemlerde, İzmir dışı illerden gelen veya İzmir’in Aliağa, Menemen, Atatürk Organize Sanayi Bölgesi ve Çiğli yerleşik firmaların (diğer yerlerden parsiyel yük alanlar ve Yetkilendirilmiş Yükümlü Sertifikasına sahip olanlar hariç) işlemlerinin İzmir Tır Gümrük Müdürlüğü’nden yapılmasını uygun bulmuştur.
 

insaatnoktasi.com bir iştiraki ve ticari markasıdır.