Halka Arz Edilecek Şirketler 2020 Değerlendirmesi!

Halka arz edilecek şirketler 2020 tüm yatırımcıların dikkatinde. Konuya ilişkin yaptığımız araştırma ve değerlendirmeler sadece www.insaatnoktasi.com haberimizde…

Halka Arz Edilecek Şirketler 2020 Değerlendirmesi!

Fortune Türkiye’den gelen açıklamaya göre;

Fortune Türkiye Genel Yayın Yönetmeni Şule Laleli, araştırma sonuçlarının açıklandığı toplantıda yaptığı konuşmada, Fortune 500 Türkiye 2020 listesini oluşturmak için çalışmalara ocak ayında başladıklarını belirterek, veri akışının devam etmesi sebebiyle son dakikaya kadar çalışmayı tamamlamak için gayret gösterdiklerini söyledi.

Halka Arz Edilecek Şirketler 2020 Yılı Bekleyişi Sürüyor

Buna ilişkin www.insaatnoktasi.com muhabirinin derlediği bilgiler doğrultusunda 2020 halka arz edilecek şirketler ile ilgili yapılan araştırmalar sürüyor. Ancak Türkiye’de yıllardır yoğun çalışmalar yapılsa da büyük şirketlerin halka arz ilgisinin artmadığı aksine gerilediğini dile getiren Laleli, "Bu durum, Fortune 500 Türkiye listesinde yer alan Borsa İstanbul’da işlem gören şirketlerin sayısında da net olarak görülüyor. Fortune 500 Türkiye listesinin ilk açıklandığı 2008 yılında 124, 2009 yılında ise 129 şirket borsa şirketi iken, bu yılki listede yer alan 500 şirketten 98’i borsa şirketlerinden." ifadelerini kullandı.

Laleli, Fortune 500 Türkiye listesinde yer alan şirketlerin Türkiye'nin GSYH’nın yüzde 42,6'sını oluşturduğuna değinerek, bu oranın artarak devam etmesini temenni etti.

Gelecek olan halka arz edilecek şirketler ile ilgili araştırmamız sürerken www.insaatnoktasi.com ziyaretçileri için takibimiz sürecek.