Umman Tasarım ve İnşa Haftası 22 Mart 2021'e Ertelendi

Omanexpo, tüm önemli paydaşların, yeni koronavirüs (COVID-19) salgını nedeniyle uluslararası seyahatin artan zorluklarının ışığında, Oman Design&Build Week'i erteleme kararını açıkladı.

Umman Tasarım ve İnşa Haftası 22 Mart 2021'e Ertelendi

Umman'ın en büyük yapı ve inşaat etkinliği olan Umman Tasarım ve İnşa Haftası, ilk olarak planlanan 30 Mart - 1 Nisan tarihlerinden bir yıl sonra 22-24 Mart 2021 tarihleri arasında Umman Kongre ve Sergi Merkezi'nde gerçekleştirilecek.

Bu proaktif hamle Sağlık Bakanlığı ve Umman Emlak Derneği (ORA) tarafından desteklenmektedir.

Omanexpo Portföy Direktörü ve Genel Müdür Vekili Ashley Roberts, “Umman COVID-19 ile ilgili olarak Sağlık Bakanlığı ile düzenli bir diyalog içerisindeyiz. Organizatörler olarak Umman'da COVID-19 durumunun çok yetkin bir şekilde kontrol edilme şeklini takdir etmeliyiz. Topluluğumuzdaki birçok kuruluşun şu anda dünyayı dolaşmakta zorluklarla karşılaştığının farkında olmalıyız. Bu seyahat engeli nedenleriyle Umman Tasarım ve İnşa Haftası 2021 yılına kadar ertelenecek” dedi.

“Tarihlerdeki değişikliğin şirketler için bazı rahatsızlıklara yol açabileceğini fark etsek de, bu kararın merkezinde, Umman Tasarım ve İnşa Haftası 2020'yi ve daha geniş Umman nüfusunu ziyaret etmeleri nedeniyle oluşabilecek risklerden kaçınmak ve insanların sağlığını korumak yatmaktadır. COVID-19'un patlak vermesi, dünyayı etkileyen bir durumdur ve dünyadaki işletmeler üzerinde benzeri görülmemiş bir etkiye sahiptir ve etkinlikler doğası gereği temsil ettikleri insanların toplanması nedeniyle bunun bir parçasıdır.”

“Ertelemenin etkinliğin tamamen kapsayıcı olmasına izin verdiğine ve hizmet ettikleri topluluklar için daha da iyi olacağına inanıyoruz” diye sonuçlandırdı.

PİYASALAR