Umman'ın İnşaat Sektöründe Yeni Pazar Fırsatları İçin Oman Design & Build Week!

Umman'ın inşaat ve inşaat endüstrisi için en büyük ve en özel etkinliklerinden olan BIG Show, kısa süre önce daha fazla endüstri paydaşının ilgisini çekmek, yerel ve uluslararası şirketlere ve sektörle ilgili bireylere daha geniş ticaret ve yatırım fırsatları sunmak amacıyla yeni Oman Design & Build Week(Umman Tasarım ve İnşa Haftası) ismiyle yeniden başlatıldı.

Umman'ın İnşaat Sektöründe Yeni Pazar Fırsatları İçin Oman Design & Build Week!

Umman Tasarım ve İnşa Haftası'nın Ummanexpo tarafından başlatılması, sektörün son dönemde yapılan petrol fiyatlarının toparlanmasının ardındaki multi-milyar projelerin sayısındaki artışla istikrar kazandığı bir döneme denk geliyor. İnşaat projeleri, Umman’ın proje pazarının en büyük bölümünü oluşturuyor. Şu anda, Umman’ın ekonomisinde kilit rol oynayan ikinci en büyük petrol dışı büyüme itici gücü inşaat sektörüdür.

Omanexpo, İş Geliştirme Müdürü Tarek Ali  “Bina ve inşaat gereksinimlerini ve hızlı takip inşaat faaliyetlerini büyük ölçüde etkilediklerinden, bu projelerden kaynaklanan gelişen fırsatlar konusunda heyecan duyuyoruz. Bu, bizim, sektördeki tüm kilit sektörleri temsil edecek ve daha sonra ürün ve hizmet yelpazesini ve fuar tekliflerinin çeşitliliğini artıracak daha önemli segmentlere dokunmamızı sağladı.”

30 Mart-1 Nisan arası Umman Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleşecek olan etkinlik bina içi ve kaplamaları, özel inşaatlar, bina teknolojisi ve otomasyonu, mekanik, elektrik ve sıhhi tesisat (MEP), ısıtma, havalandırma ve iklimlendirme (HVAC), inşaat aletleri ve malzemeleri, beton ve betonla ilgili ürünler ve tesisler, makine ve araçlar (PMV) vb. sektörleri temsil eden yaklaşık 1,000 adet yeni ve yenilikçi ürün, servis, malzeme ve teknolojilerin merkezi olacaktır.

Ali “Çin, Almanya, Hindistan, İran, İtalya, Ürdün, Kuveyt, İspanya, Türkiye ve İngiltere tarafından temsil edilen 10 uluslararası pavyona sahip 300'e yakın katılımcı firmayla görüşüyoruz. Serginin yanı sıra, üç gün boyunca katılımı ücretsiz olacak, CPD, PMI ve AUD sertifikalı, Mühendislik Projelerinin Yönetiminde Etkili Liderlik, Sürdürülebilir Yeşil Enerji Yönetimi ve Bina Simülasyonları ve Yapay Zeka Yönetim Sistemleri gibi konulara odaklanacak seminerler ve atölye çalışmaları ekledik.” diye ekledi.

Oman Design & Build Week, bugüne kadar Umman’ın önde gelen firmalarının katılımı yanında, sponsor ve ortak kadrosu olan Bin Hayl Group, Al Khaleel Group, Salem Group, Techno da o gün etkinlikte olacaklar.

Oman Design & Build Week, İskan Bakanlığı ve Umman Emlak Derneği (ORA) tarafından desteklenen üçüncü Umman Emlak Fuarı(Oman Real Estate Expo) ile birlikte yer alacaktır.

PİYASALAR