Kuzey Irak’ta Yatırımlar Artıyor

Project Iraq, Uluslararası Yapı Malzemeleri, İnşaat Aletleri ve Çevre Teknolojisi Fuarı, 21-24 Eylül 2020 tarihleri arasında Erbil Uluslararası Fuar Alanı'nda 11. kez geri dönüyor.

Kuzey Irak’ta Yatırımlar Artıyor

Ekonomiyi çeşitlendirmeye ve altyapıyı yeniden geliştirmeye odaklanan Kuzey Irak Yönetimi, yerli ve yabancı yatırımcıları teşvik etmek, bölgede iş yapmayı kolaylaştırmak ve altyapıya yatırım yapmak için doğru düzenleyici çerçeveyi oluşturma misyonundadır.

Kuzey Irak, özellikle yükselen altyapı ve inşaat sektörlerinde, yerel ve uluslararası endüstri uzmanları sunacak çok iş potansiyeline sahiptir. Yönetim, temel taşımacılığı ve hizmetleri geliştirmek için 420 milyon dolar değerinde büyük, bölge çapında bir altyapı yatırımı planlıyor. Fonlar öncelikle ülke genelindeki yollara, silolara, elektrik hatlarına ve su boru hatlarına yöneliktir. Öte yandan, Irak'ta 25 milyon$'ın üzerinde bir değere sahip tüm mega projeler de dahil olmak üzere toplam inşaat projeleri 211,6 milyar$'dır.

Irak'taki altyapı yatırımları ağırlıklı olarak su temini projeleri, atık su arıtımı, elektrik santralleri, hastaneler, okul inşaatı, konut geliştirme, otoyollar, köprüler ve liman inşaatına odaklanmaktadır. Irak'ın yeniden yapılanmasının bir parçası olarak planlanan bu projelerin 88 milyar dolara mal olduğu tahmin ediliyor.

İnşaat sektörünün çıktı değerinin, 2018'de 9,2 milyar dolardan 2023'te 19,2 milyar dolara yükselen %15,75'lik bileşik yıllık büyüme oranı (CAGR) sağlaması bekleniyor.

Bölgenin dinamik inşaat sektöründe muazzam iş fırsatlarına dayanan Project Iraq, Uluslararası Yapı Malzemeleri, İnşaat Aletleri ve Çevre Teknolojisi Fuarı, 21-24 Eylül 2020 tarihleri arasında Erbil Uluslararası Fuar Alanı'nda 11. kez geri dönüyor.

Fuar, konut, altyapı ve ulaşım da dahil olmak üzere çeşitli sektörlerde önemli ticaret ve yatırım fırsatlarını vurgulayacak ve ticari ilişkileri teşvik etmek ve yeni ortaklıklar kurmak için tanınmış tedarikçileri ve alıcıları bir araya getirecek.

Project Iraq, 14. Uluslararası Tarım, Gıda, Gıda İşleme ve Paketleme Fuarı ve “Erbil International Fair”, 14. Uluslararası Çok Sektörlü Ticaret Fuarı ile birlikte düzenlenecek.

Project Iraq hakkında daha fazla bilgi için www.project-iraq.com adresini ziyaret edin.

insaatnoktasi.com bir iştiraki ve ticari markasıdır.