FEIMEC 2020 Stantlarının %95’i Satıldı!

62.000 m2 sergi alanı, 1000 sergi markası ve 65.000 ziyaretçi ile, Latin Amerika'daki makine ve endüstriyel ekipman için en büyük uluslararası fuarlardan biri olan FEMEC, imalatçı firmaların rekabet gücünü artırma, üretim tesislerini modernleştirme ve üretim kapasitesini artırma yollarını sunmayı vaat ediyor.

FEIMEC 2020 Stantlarının %95’i Satıldı!

Açılış gününe kadar beş ay kala, FEIMEC 2020 - Uluslararası Makine ve Ekipman Fuarı, sergiyi, rekabet gücünü arttırma, üretim tesislerini modernize etme ve üretim kapasitesini artırma yollarına yönelik çeşitli imalat sektörlerinin talebini karşılama konusunda yılın en iyi fırsatı olarak gören sermaye malları üreticileri ile birlikte olumlu tarafını kuvvetlendirdi.

Latin Amerika'daki en büyük makine ve endüstriyel ekipman fuarı olarak kabul edilen FEIMEC 2020, stant alanlarının %95'ini sattı. 5-9 Mayıs tarihlerinde düzenlenecek olan 2020 etkinliğinin 2018'de bir önceki sayıya göre %20 daha fazla sergi alanına sahip olacağı ve Latin Amerika'daki en büyük ve en modern sergi merkezi olan São Paulo Sergi ve Kongre Merkezi'nde 62.000 m2 olacağı göz önüne alındığında, bu rakam daha da etkileyici.

Ekonomik Büyümeye Dönüş

FEIMEC 2020, Brezilya'daki imalat sanayinin güçlendirilmesinde lider bir role sahiptir ve Brezilyalı ve yabancı yöneticilerin ve işletme sahiplerinin ülkenin ekonomik büyümesine geri dönüşlerine duydukları güveni tekrar kazandıkları çok kritik ve fırsatçı bir dönemde gerçekleşecek. Emeklilik Reformu, uzun zamandır beklenen Vergi Reform Taslağı ve özel sektördeki bürokrasiyi azaltmayı amaçlayan özel hükümet politikaları gibi önemli önlemler, 2020'de daha olumlu sonuçlar verecek ve daha umut verici bir ekonomik ortamın geliştirilmesine yardımcı olacaktır.

Optimizm

Ekonomik rakamlar, serginin beş gün için beklenen talebi karşılamaya hazırlanan katılımcıların iyimserliğini doğruladı. FEIMEC, 40 ülkeden 1.000 lider markayı aşağıdaki ürün kategorilerinde sergileyecek: makine ve endüstriyel teçhizat, otomasyon, kalite kontrol ve ölçüm, alet ve cihazlar, kaynak ve yüzey işleme, makine aletleri, vanalar, pompalar, hava kompresörleri, motorlar, dişli kutuları, tahrik sistemleri ve üretim değer zinciriyle ilgili birçok diğerleri servis sağlayıcılar ve tanıtım ajansları.

Elektronik, ambalaj, yiyecek ve içecek, petrol ve gaz, metalurji, otomotiv, otomobil parçaları gibi çok çeşitli sektörlerde üretim şirketlerini temsil eden Brezilya ve diğer ülkelerin tüm bölgelerinden gelen 65.000 alıcı ve endüstri profesyonelinin(2018’den % 30’dan fazla) fuarı ziyaret etmesi bekleniyor.
Fuar organizatörleri tarafından yapılan araştırmaya göre, ziyaretçilerin büyük bir kısmı (% 85) şirketleri içinde satın alma kararlarından sorumludur veya karar alma sürecinde önemli bir rol oynamaktadır. Ayrıca  %90'ı yeni tedarikçiler arıyor, ürün ve hizmetler satın alıyor ve etkinlikte yeni teknolojiler, çözümler ve ürün lansmanları araştırıyor.

Eğitici İçerik

FEIMEC, yeni iş olanaklarına ek olarak, makine ve endüstriyel ekipman endüstrisi için yönetim, yenilik ve teknolojideki en son eğilimleri vurgulayarak, özel eğitim içeriği ile üretimin güçlendirilmesinde kilit bir rol oynamaktadır.

FEIMEC Fuarında onaylanmış olan eğitici etkinlikler şu şekildedir:

Endüstri 4.0 Teknoloji Gösterisi:  Canlı gösteri, her boyuttaki üretim şirketine Endüstri 4.0'da yer alan teknolojilere yakından bir bakış sunuyor. Alanın temel amacı, büyüklüğü ve sektörüne bakılmaksızın, tüm imalatçı firmaların kolayca erişebileceği Endüstri 4.0 çözümlerini sergilemektir ve bu, çeşitli avantajlar sunmaktadır.

Roadshow VDI:  VDI Brasil (Brezilya Mühendisleri Birliği - Almanya) tarafından düzenlenen ve yeni projelerin uygulanması konusunda karar alma gücü olan yöneticilere odaklanan etkinliğin amacı, en iyi Alman uygulamalarının Brezilya'daki imalat şirketlerinde uygulanmasının yararlarını göstermektir.

Fikirler Parkı: Bilgi transferinin asıl amaç olduğu bir alan, üniversiteleri ve üretken sektörü, teknolojik gelişmelerin yanı sıra sanayileşmiş ülkelerde ekonomik ve sosyal kalkınma açısından da önemli bir faktör olarak bir araya getiriyor. Brezilya’nın önde gelen üniversiteleri bir kez daha katılacak ve inovasyon projelerini sunacak ve teknoloji ve yönetim hakkında konuşma oturumları sunacaklar.

Yabancı Market

Önceki etkinliklerinde olduğu gibi, FEIMEC 2020, markayı güçlendirmeyi, kilit endüstri birlikleri ve dünyanın dört bir yanından gelen katılımcılarla ilişkiler kurmayı ve 40'tan fazla ülkeden alıcıları çekmeyi hedefleyen küresel bir stratejiyi benimsemiştir.

Bu küresel stratejinin bir parçası olarak, ABIMAQ ile ortaklaşa olan FEIMEC, Hannover Messe (Nisan) ve EMO Hannover (Eylül) ve Fabtech Chicago (Kasım) gibi imalat sanayiindeki önde gelen uluslararası etkinliklere aktif olarak katıldı.

Organizasyon

ABIMAQ - Brezilya Makine Üreticileri Birliği, performansının Brezilya'daki üretici sektörünün diğer dikeyleri üzerinde doğrudan etkisi olan çeşitli sermaye malları endüstrilerinden 7.800'ün üzerinde imalatçıyı temsil ediyor.  São Paulo'daki merkezi ile dokuz bölge ofisi ve Brezilya'da bir siyasi ofisi ile ülke çapında kapsama alanı bulunmaktadır.

Informa Markets, yeni iş fırsatlarını yönlendirmek, yenilik yapmak ve büyümek için endüstriler ve özel pazarlar için platformlar oluşturur. Global portföyleri, 30'u Brezilya'da olmak üzere, Sağlık ve Beslenme, Altyapı, İnşaat, Yiyecek ve İçecek, Tarım Ürünleri Ticareti, Teknoloji ve Telekomünikasyon, Metal Mekanik gibi sektörlerde düzenlenen 550'den fazla etkinlik ve uluslararası markadan oluşmaktadır.

PİYASALAR