Daha Fazla Konsept Fikrinin Marka Hali: The More

Orge Grup A.Ş'nin eşsiz konseptleri sunmak amacıyla oluşturduğu The More markasında Marketing Manager olarak görev alan Yasin TOKER ile insaatnoktasi.com okuyucuları için bir söyleşi gerçekleştirdik.

Daha Fazla Konsept Fikrinin Marka Hali: The More

Musa GEÇGEL ile 1984 yılından 2008 yılına kadar Seçkin Mobilya Dekorasyon adıyla sektörde yer alan, 2008 yılında Ahmet GEÇGEL'in yönetimi devralmasıyla adı Orge Grup A.Ş olan köklü firmadan Yasin Toker, ilk büyük yatırımları olan Unicera Uluslararası Seramik, Banyo ve Mutfak Fuarı'nda sorularımızı yanıtladı.

The More markasını bize kendi cümlelerinizle anlatır mısınız?

The More bir Orge Grup A.Ş markasıdır. Banyo, mutfak, kapı, vestiyer ve televizyon ünitesi gibi evi oluşturan bütün ana mobilyaları bir çatı altında birleştiren tek markadır. Üretim alanımız Aydın'da 17 bin metrekare alanda üretim yapıyoruz. Bu üretimlerde her açıdan en iyi standartları göz önünde bulunduran bir firmayız. Mutfak ve banyo sektöründe ki ilk ar-ge merkezini The More olarak biz kurduk.

Birçok alanda ürünleriniz var. Bu alanlar içinde en çok hangisine ağırlık vermektesiniz?

Bu sektörde marka olabilmek için önceliği mutfağa vermekteyiz. Aslında herkesin yaşamında en önemli yer mutfaktır, banyo ve kapı biraz daha arka planda kalır. Bu sebeple biz ar-ge ekibimizle yeni ürünler ve yeni modeller çıkarmak için sürekli çalışıyoruz. Bu durumda amiral gemimiz olarak mutfağı söyleyebilirim. Ama tabi ki diğer alanlarda da en profesyonel şekilde çalışıyoruz.

“Yeni projemiz üzüm posasından sunta yapımı”

Bizlerle favori ürününüzü ve en çok satış yapan ürününüzü paylaşır mısınız?

11 adet bayimiz bulunmakta İzmir, Aydın, Bodrum, Trabzon, Elazığ gibi Ege Bölgesi ağırlıklı ve en çok satan ürün sebepleriyle beraber bölgesel olarak değişiyor. Benim favori ürünüm erkekler için özel tasarlanmış pratik temizlenebilen yapısı, yüksek tezgahları ve koyu renk tonlarından kaynaklı “Erkek Mutfağı” konsepti ürünümüz. Aynı zamanda üzüm posasından sunta yapımı gibi yeni bir proje tasarımımız var.

Sektörel olarak geçtiğimiz yılı değerlendirir misiniz?

Geçtiğimiz yıl Türkiye'deki tüm sektörler için kötüydü. Sonuçta hepimiz aynı zincirin halkasıyız, haliyle  bir yerde duraklama olduğunda tüm sektörler etkileniyor. Genel anlamda 2017 yılından beri bir gerileme var. Yine de biz gerileme var diyerek içimize çekilmedik, büyümeye devam ettik. Yatırımlar yaptık ve kendimizi geliştirmeye devam ediyoruz.

“Hedefimiz her zaman en yükseğe ulaşmak”

2020 yılı için sektörel beklentileriniz nelerdir?

Bu yıl için Unicera Uluslararası Seramik, Banyo ve Mutfak Fuarına bir yatırım yaptık. Katılım amacımız ihracat ve bayi anlamında bu fuarda iş ortakları bulmak. Bu yıl ki hedefimiz 4 bayi oluşturmak ve ihracatı daha da arttırmak. Hedefimiz her zaman en yükseğe ulaşmak.

Unicera Uluslararası Seramik, Banyo ve Mutfak Fuarını bizim için değerlendirir misiniz?

Fuara katılım sağlamayı düşündüğümüzde beklentimiz daha yüksekti. Bu fuar aslında birçok firma için beklenenin altında oldu. Bazı bayilik görüşmelerimiz ve anlaşmalarımız oldu ama corona virüsü sebebiyle birçok fuar ertelenmiş durumda, ben bu fuar da ertelenmiş olsaydı daha iyi olurdu diye düşünüyorum.

Ekin Özdoğan 

insaatnoktasi.com bir iştiraki ve ticari markasıdır.