Afrika İnşaatına Açılan Kapı

Ruanda güçlü ekonomik büyümeye sahip kuvvetli bir pazar. Ülkenin gerçek GSYİH'sinin 2019-2020 yıllarında %7-8 arasında büyümesi bekleniyor.

Afrika İnşaatına Açılan Kapı

Ruanda, istikrarı, ekonomik büyümesi ve iş yapma kolaylığından dolayı verimli bir yatırım zeminiyle Afrika'daki emsalleri arasında öne çıkıyor. Bu faktörler 2019'un başında 2 milyar dolarlık yatırım çekmeye katkıda bulundu.

Ayrıca, hükümetin altyapı ve inşaat çalışmalarına devam eden yatırımları, bu dinamik sektördeki artan iş fırsatlarından yararlanmak için bölgesel ve uluslararası inşaat endüstrisi uzmanlarının dikkatini çekti. Ruanda’nın inşaat sektörünün 2021 yılına kadar, Sahra Altı Afrika'nın tamamındaki en hızlı ikinci büyüme oranı olan %9 kadar büyümesi bekleniyor.

Hükümetin Ruanda'yı yıllar içinde bölgesel bir ticaret ve lojistik merkezine dönüştürmeye yönelik çabaları ile ülke aynı zamanda Doğu Afrika Topluluğuna ve diğer bölgesel pazarlara açılan bir kapı görevi görüyor.

Belirgin pazar talebine yanıt olarak ve Orta Doğu'da inşaat sergileri düzenleme konusundaki köklü uzmanlığını takiben, IFP Group (Uluslararası Fuarlar ve Promosyonlar) Afrika'daki “Proje Serilerini” Project Africa - Ruanda'nın lansmanı ile genişletiyor.

İnşaat Noktası'nın medya partneri olduğu Project Africa – Rwanda (Afrika Projesi – Ruanda), Uluslararası Afrika İnşaat Malzemeleri ve Ekipmanları Ticaret Fuarı 3 - 5 Kasım 2020 tarihleri arasında Kigali Kongre Merkezi'nde gerçekleşecektir.

Afrika Projesi - Ruanda, yaklaşan projeleri harekete geçirmek, binlerce yerel ve bölgesel alıcıya ürün, ekipman ve hizmetleri sergilemek, endüstri liderleriyle ağ oluşturmak ve yeni ortaklıklar kurmak için önemli bir uluslararası platform sunmaktadır. 3 gün boyunca serginin binlerce Mühendis, Müteahhit, Proje Sahibi ve diğer endüstri profesyonellerini çekmesi bekleniyor.

Project Africa - Ruanda ayrıca, katılımcıların nitelikli alıcılar, distribütörler ve karar vericilerle yüz yüze toplantılar gerçekleştirerek doğru potansiyel iş ortaklarını karşılamalarını sağlamak için özel bir B2B Eşleştirme Platformuna sahiptir.

Project Africa - Ruanda hakkında daha fazla bilgi için www.projectafrica-rwanda.com adresini ziyaret edin.

PİYASALAR